Wybrane filtry

Runflat Opony Michelin

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Opony Michelin Run Flat

Koncern Michelin to jeden z przodowników w produkcji opon samochodowych. Produkty tej firmy charakteryzują się najlepszą jakością wykonania i najwyższymi osiągami. Są to opony klasy premium dla świadomych i wymagających kierowców.

Marka Michelin idzie z duchem czasu i specjalizuje się również w produkcji opon typu Run Flat. Możemy na nich jechać nawet po przebiciu a sam fakt uszkodzenia jest wręcz niezauważalny. Spadek ciśnienia w kołach nie odbija się na bezpieczeństwie pasażerów, ponieważ kierowca nie traci kontroli nad pojazdem. Opony te zostały stworzone w taki sposób, żeby, mimo spadku ciśnienia, nie zmienić swojego kształtu. Użyto do tego specjalnych materiałów, przede wszystkim wzmocniono konstrukcję i ściany boczne.

Dwie technologie przy tworzeniu opon Michelin RFT

Opony Michelin są tworzone na bazie dwóch technologii. Pierwszą z nich, zapoczątkowaną w 1999 roku jest PAX. Opony z tym rozwiązaniem posiadają wkładkę z lekkiego tworzywa sztucznego, która w trakcie przebicia bierze na siebie cały ciężar. Dodatkowo posiada specjalne zabezpieczenie, żeby nie zsunąć się z felgi. Technologia PAX posiada jeden ważny plus. W odróżnieniu od opon ze wzmocnioną ścianą boczną są one mniej inwazyjne o łatwiej odpowiednio je wyważyć. Dzięki temu nie obciążają zawieszenia i jazda jest bardziej komfortowa. Opony są nieco cięższe od zwykłych modeli, jednak, biorąc pod uwagę, że przy oponach typu Run Flat nie ma konieczności wożenia ze sobą koła zapasowego, cztery opony Michelin PAX będą lżejsze od pięciu zwykłych.

Drugą, starszą, technologią Michelin jest ZP. Takie opony posiadają standardowo wzmocnione ściany boczne, utrzymujące obciążenie w trakcie uszkodzenia. Opony Michelin ZP moga być montowane tylko do samochodów, przystosowanych do tego rodzaju ogumienia.

Porównaj do 4 produktów:

154
Jeszcze 20 wyników
154
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry