Wybrane filtry

Runflat Opony Goodyear

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa

Opony GoodYear Run Flat – charakterystyka

Technologia Run Flat została wprowadzona na rynek z myślą o użytkownikach, ceniących swój czas oraz bezpieczeństwo jazdy. Na oponach tego typu możliwa jest jazda nawet po przebiciu. Na uszkodzonej oponie można przejechać nawet 80 km przy prędkości 80 km/h.

GoodYear to jedna z najbardziej cenionych marek i trzeci co do wielkości koncern na świecie. Specjalizuje się w produkcji opon samochodowych, przeznaczonych do aut osobowych średnich i dużych rozmiarów, sportowych oraz tych typu SUV z napędem na 4 koła. Nad wyborem opon GoodYear powinni zastanowić się użytkownicy, oczekujący komfortu i bezpieczeństwa oraz ceniący najwyższą jakość wykonania oraz najlepsze osiągi.

Opony Goodyear Run On Flat

Opony Goodyear RunFlat produkowane są na bazie technologii EMT (Extended Mobility Technology). Została ona wprowadzona w 1992 roku. Opony EMT posiadają wzmocnione ścianki boczne. Opony Goodyear EMT posiadają wzmacniającą wkładkę gumową oraz mocniejsze i trwalsze stopki. W niektórych modelach Goodyear wyposażyło swoje opony w dodatkowa warstwę uszczelniającą.

Dzięki specjalnie zaprojektowanej budowie bieżnika prowadzenie samochodu na oponach Goodyear jest stabilne. W odróżnieniu od niektórych modeli opon RunFlat istnieje możliwość naprawy opon Goodyear EMT.

Opony typu Run on Flat zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby umożliwić kontynuację jazdy nawet po przebiciu opony. Sam moment przebicia zostaje niezauważony, ponieważ spadek ciśnienia nie powoduje odkształcenia się opony i powstania tak zwanej „gumy”. Opony typu Run flat tworzone są na bazie kilku technologii. Najpopularniejszą jest wzmocnienie ścian bocznych, dzięki czemu opona nawet po przebiciu nie zmienia kształtu i umożliwia przejazd jeszcze 80 km. Często również przy produkcji tego rodzaju ogumienia używa się specjalnej wkładki gumowej, która zapobiega zsuwaniu się przebitej opony z felgi.

Opony Goodyear rft – dla jakich samochodów?

Montaż opon Goodyear typu Run Flat powinien odbywać się tylko w samochodach, przystosowanych do tego rodzaju technologii. Opony rft są cięższe od zwykłych modeli, więc zainstalowanie ich do nieodpowiedniego samochodu może skutkować złym wyważeniem kół.

Porównaj do 4 produktów:

152
Jeszcze 20 wyników
152
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry