Wybrane filtry

Runflat Opony Dunlop

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa

Opony Dunlop typu Run on Flat

Wybór opon Run Flat to dla wielu kierowców wybawienie od problemu. Zaletą tego rodzaju opon jest brak konieczności wożenia koła zapasowego. Na oponach rft można jechać, nawet po ich przebiciu bez strat dla samochodu. Uszkodzone ogumienie pozwala na pokonanie 80 km przy prędkości 80 km/h.

Różne technologie w oponach Run Flat

Producenci tworzą swoje opony typu Run on Flat na bazie kilku różnych technologii. Najpopularniejsze są opony ze wzmocnionymi ściankami bocznymi, które pozwalają oponie zachować kształt nawet po przebiciu i spadku ciśnienia. Inne wykorzystują gumową wkładkę usztywniającą. Koncern Dunlop to renomowana firma, zajmująca się produkcją opon dla samochodów osobowych, sportowych oraz tych z mocniejszym silnikiem, typu SUV. Producenci jednych z najlepszych opon na rynku nie pozostali obojętni wobec modnego rozwiązania Run Flat.

Technologia Dunlop DSST

Opony Dunlop rof tworzone są na bazie technologii DSST (Dunlop Self-Supporting Technology), zapoczątkowanej w 1998 roku. Dana technologia bazuje na najpopularniejszym rozwiązaniu, czyli wzmocnieniu ścian bocznych. W przypadku uszkodzenia biorą one na siebie cały ciężar samochodu, nie powodując przy tym zjawiska tak zwanego „kapcia”. Opony utrzymują swój kształt i pozwalają dojechać do punktu, w którym opona zostanie wymieniona.

Dzięki rozwiązaniom, użytym przy projektowaniu opon z systemem DSST po przebiciu opony nie występuje tak zwany „wystrzał”. Jest on częstą przyczyną utraty kontroli nad kierownicą, a, w konsekwencji, wypadków drogowych. W przypadku Opon Run Flat Dunlop kierowca nie traci kontroli nad pojazdem, a sam moment przebicie jest często nieodczuwalny.

Dla jakich samochodów?

Opony rof należy instalować w samochodach, przystosowanych do tego systemu. Ogumienie Dunlop Run Flat DSST można montować również na standardowych felgach pod warunkiem, że samochód jest wyposażony w sprawny wskaźnik poziomu ciśnienia. Firma zaleca zainstalowanie stworzonego przez siebie produktu Wainair. Opony Run Flat są cięższe od zwykłych, ale, w związku z tym, że nie ma konieczności wożenia „zapasówki” łączny ciężar 4 opon rof jest niższy niż 5 opon standardowych.

Porównaj do 4 produktów:

53
Jeszcze 20 wyników
53
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry