Wybrane filtry

Opony 215 55 R16

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony samochodowe 215 r16 55

Warto pamiętać, że rozmiar opony należy dobierać przede wszystkim do przeznaczenia samochodu. Jeśli zamierzamy użytkować go głównie do jazdy po drogach asfaltowych, wystarczą mniejsze i delikatniejsze w budowie opony, które doskonale poradzą sobie w miejskim zgiełku, w korkach, tym samym zachowując swoje właściwości i zapewniając kierowcy najlepszy poziom bezpieczeństwa. Jeśli jednak auto ma być użytkowane do jazdy poza miastem, po drogach nieasfaltowych, szutrowych, po kamieniach lub korzeniach należy zaopatrzyć się w model o wzmocnionej konstrukcji, która poradzi sobie z każdymi napotkanymi przeszkodami i będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Trzeba pamietać, że opona o większym rozmiarze będzie mieć nieco większe opory toczenia, co przekłada się również na zużycie paliwa oraz wydzielanie CO2 do atmosfery.

Rozmiar fabryczny a eksploatacja

Producenci do każdego pojazdu dodają preferowany fabryczny rozmiar opony. Jeśli nie mamy szczególnych preferencji, warto rozważyć kupno ogumienia akurat w takim rozmiarze. Jeśli producent zaznaczył, że najlepszą opcja będą opony r16 215x55 to można rozpatrzyć modele różnych producentów i różnych cen. Opony fabrycznie dobrane zmniejszą zużycie paliwa, gdyż są dopasowane do masy pojazdu. Mniejsze zużycie paliwa to dbałość o środowisko, ale także mniejszy hałas zarówno na zewnątrz, jak i w kabinie pojazdu.

Tanie opony i komfort jazdy

Obecnie na rynku można znaleźć wiele producentów opon ekonomicznych. Są to opony o najniższej cenie, jednak nie należy się kierować tylko nią. Tani nie oznacza słabej jakości. Większość firm, specjalizujących się w produkcji opon ekonomicznych korzysta z gotowych rozwiązań wielkich międzynarodowych koncernów, często będąc też ich częścią. Bez problemu można znaleźć tanie opony 215x55x16, które spełnią wymagania kierowców.

Ciekawym rozwiązaniem może być model Barum Polaris 5, który jest oponą zimową w niskiej cenie. Opona ta posiada symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake), co oznacza, że została przetestowana na przyczepność na śniegu i spełniła wymagania Unii Europejskiej. Mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki, z której powstała opona zapewnia trwałość produktu i długa eksploatację. Opona została wyposażona w szerokie klocki, które dodatkowo podwyższają stopień przyczepności, dzięki czemu kierowca i pasażerowie mogą czuć się w pełni bezpiecznie. Lamele na całej powierzchni opony odpowiadają za przyczepność, a rowki obwodowe sprawnie odprowadzają wodę spod czoła opony.

Porównaj do 4 produktów:

587
Jeszcze 20 wyników
587
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry