VOLKSWAGEN - Polo Wybór samochodu

VOLKSWAGEN - Polo wybór samochodu

Opony do Volkswagen Polo

Volkswagen Polo to samochód, wybierany często przez osoby, potrzebujące auto do codziennej jazdy do pracy lub na uczelnię. Niezawodna marka VW sprawia, że ich samochody charakteryzują się dobrą jakością i niezawodnością, a to właśnie na te czynniki zwracają największą uwagę kierowcy. Volkswagen Polo to samochód kompaktowy, który świetnie radzi sobie w warunkach miejskich, zwłaszcza na zakorkowanych ulicach i pełnych parkingach. Jego małe gabaryty pozwalają mu zaparkować tam, gdzie nie radzą sobie inne auta o większych rozmiarach. Jakie wybrać rozmiary opon Volkswagen Polo? Warto skupić się na rozmiarach, polecanych przez producenta, gdyż są one odpowiednio dobrane i sprawdzone przez szereg badań, prowadzonych przez specjalistów VW. Opony te mają niskie opory toczenia, co wpływa na zużycie paliwa oraz wydłuża żywotność ogumienia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon?

Aby kupić odpowiednią oponę do Volkswagen Polo należy zastanowić się przede wszystkim nad własnymi oczekiwaniami. Jednym z ważniejszych czynników jest pora roku. Jeśli szukamy opon na zimę, to lepiej wybrać model z symetryczną budową bieżnika. Jej obie części są jednakowe, co pozwala na najwyższy stopień styku opony z podłożem. To z kolei przedkłada się na dobry poziom przyczepności, co jest szczególnie ważne podczas jazdy zimą na oblodzonej lub ośnieżonej drodze. Szerokie rowki obwodowe odprowadzają zanieczyszczenia i wodę spod kół i pozwalają zapobiec powstawaniu zjawiska aquaplaningu i wpadnięciu w poślizg.

Opony letnie do Volkswagen Polo powinny być natomiast wyposażone w asymetryczną budowę bieżnika, gdzie sieć lameli (nacięć) na całej powierzchni jest rozłożona nierównomiernie. Takie rozwiązanie wpływa na dobrą przyczepność zarówno podczas jazdy na drodze asfaltowej, jak i w trudniejszych warunkach.

Powrót do góry