TOYOTA - RAV4 Wybór samochodu

TOYOTA - RAV4 wybór samochodu

Opony do Toyota Rav4

Nie trzeba prawdopodobnie przedstawiać, czym jest Toyota Rav4. To świetnie znany model zwłaszcza wielbicielom połączenia samochodów miejskich i terenowych. Ten model Toyoty to SUV dostępny jest zarówno w wersji z napędem na 2, jak i na 4 koła. Będzie to dobra opcja zarówno do codziennej jazdy do pracy i z powrotem, jak również sprawdzi się jako samochód na dłuższe wyprawy nie tylko po Polsce, ale i za granicą. Toyota Rav4 da sobie również radę w lekkim terenie, przy dobrych oponach poradzi sobie z piaskiem oraz na drodze nieasfaltowej, gdzie czekać będzie piasek, korzenie i inne przeszkody w postaci nierówności.

Opony należy dobierać przede wszystkim do własnych potrzeb, a te zależne są od tego, gdzie i jak chcemy jeździć. Jeśli ogumienie ma być użytkowane przez osobę, która woli szybsze prędkości, warto zainwestować w model, stworzony z dobrej jakości materiału, który utrzymuje elastyczność w niskich temperaturach oraz nie nagrzewa się przy szybkim przyspieszaniu i osiąganiu większych prędkości.

Ważne czynniki, które należy rozważyć przed kupnem opon

Budowa opony jest równie ważna. Szerokie rowki obwodowe odprowadzają wodę spod kół tym samym sprawnie je osuszając. Odpowiadają one również za usuwanie zanie\czyszczeń, takich jak piasek, błoto, czy nawet kamienie. Dzieki temu opona zachowuje większa powierzchnię styku z podłożem, a sama jazda jest bezpieczniejsza i bardziej stabilna. Jeśli wybierasz opony letnie Toyota Rav4, zwróć uwagę na Bridgestone Turanza T005, która dobrze sprawdzi się w różnych warunkach, a w dodatku jest oponą klasy średniej. Oznacza to, że za stosunkowo niewielkie pieniądze otrzymasz solidną oponę z dobrymi właściwościami. Jeśli jednak szukasz opon zimowych do Toyota Rav4, postaw na kierunkową rzeźbę bieżnika, która doskonale poradzi sobie w zimowych warunkach jezdnych, na ośnieżonych i mokrych drogach. Rozmiary opon do Toyota Rav4 są różne, te fabrycznie dedykowane to 215/70 R16, 225/65 R17 oraz 235/60 R16, jednak istnieje możliwość zamontowania, innych, opcjonalnych rozmiarów.

Powrót do góry