TOYOTA - Avensis Wybór samochodu

TOYOTA - Avensis wybór samochodu

Opony do Toyota Avensis

Toyota Avensis to typowy samochód rodzinny. Dobór odpowiednich opon gra więc główną rolę. Zapewniają one bowiem bezpieczną i komfortową jazdę nie tylko kierowcy, ale również pasażerom. Przed kupnem opon należy rozważyć kilka najważniejszych czynników. Jednym z nich jest pora roku, na którą chcemy zaopatrzyć się w ogumienie. Można kupić opony letnie, zimowe i całoroczne. Opony całoroczne służą, jak sama nazwa wskazuje, cały rok, nie trzeba ich zmieniać co sezon, co jest zdecydowanym plusem. Jednak to nie wybór dla każdego. Nadadzą się do jazdy w klimacie, w którym zmienna pogody w zależności od pory roku nie jest duża. Jeśli samochód będzie użytkowany często na zaśnieżonych drogach, opony całoroczne to nie najlepszy pomysł.

Opony zimowe Toyota Avensis to opony, które powinny odprowadzać sprawnie śnieg i wodę spod kół, a najlepiej radzą sobie z tym modele z kierunkową rzeźbą bieżnika. Sieć lameli na całej powierzchni opony odpowiada za stopień przyczepności. Opony letnie Toyota Avensis najczęściej znajdziemy z asymetrycznym bieżnikiem, który jest najbardziej uniwersalny, ponieważ radzi sobie świetnie w każdych warunkach pogodowych i na każdym rodzaju nawierzchni.

Idealne opony na każdą okazję

Kolejnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest przeznaczenie samochodu. Jeśli ma być użytkowany głównie do poruszania się w mieście, najlepszym wyborem będą opony o standardowej budowie bieżnika i jednym z rozmiarów, podanych przez producenta. Użycie rozmiaru fabrycznego skutkuje mniejszym zużyciem paliwa spowodowanym niższym oporem toczenia. Wpływa on również na mniejszy hałas w kabinie, a same ogumienie ściera się wolniej, co pozwala cieszyć się nim przez wiele sezonów.

Powrót do góry