SUZUKI - Grand Vitara Wybór samochodu

SUZUKI - Grand Vitara wybór samochodu

Opony do Suzuki Grand Vitara

Ten model to najmocniejszy i największy pojazd od Suzuki. Suzuki Grand Vitara to pojazd typu SUV, który sprawuje się doskonale podczas jazdy w terenie ze względu na swoją masywną budowę. Będzie też doskonałym wyborem do jazdy po mieście i codziennego pokonywania dystansu praca - dom. Przed kupnem opon należy zastanowić się, do której z czynności będzie przeznaczony. Inne opony warto wybrać, jeśli auto większość czasu będzie jeździć po drogach asfaltowych, inne zaś jeśli ma pokonywać trasy terenowe. Rozmiar opon Suzuki Grand Vitara jest określony przez producenta i wynosi 215/65 R16, 215/70 R16 lub 235/60 R16. Warto kupować opony o dedykowanym fabrycznie rozmiarze, gdyż zespół specjalistów po sprawdzeniu właściwości opon o różnych rozmiarach wybrał właśnie takie. Opony Suzuki Grand Vitara na lato warto wybrać z asymetryczną budową bieżnika, natomiast opony na zimę z kierunkową, ze względu na jej lepszą przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni i dobre odprowadzanie wody i błota.

Właściwości opon - jakie kupić?

Opony powinny być wykonane z odpowiedniego materiału, którym na ogół jest mieszanka gum z różnym współczynnikiem dodatku krzemionki. Opony powinny zachowywać swój kształt i temperaturę podczas gorących dni i nie nagrzewać się przy szybszym przyspieszeniu. Zimą za to powinny utrzymywać optymalny poziom elastyczności, co wpływa znacznie na hamowanie na oblodzonej i ośnieżonej drodze.

Bez względu na rodzaj bieżnika każda opona wyposażona jest w system lameli (nacięć) na całej swojej powierzchni. Odpowiadają one za utrzymanie odpowiedniego stopnia przyczepności, zarówno zimą, jak i latem na mokrej, suchej i ośnieżonej drodze. Opony w centralnej części posiadają rowki obwodowe, które odprowadzają wodę i zapobiegają powstawaniu zjawiska aquaplaningu. Rowki i lamele mogą mieć różą głębokość i szerokość w zależności od konkretnego modelu.

Powrót do góry