SKODA - Octavia Wybór samochodu

SKODA - Octavia wybór samochodu

Opony do Skoda Octavia

Na początku warto zaznaczyć, że Skoda Octavia według ogólnopolskich danych to jeden z najpopularniejszych modeli aut w naszym kraju. Dlaczego tak jest? Samochód ten jest dosyć bezawaryjny, przy odpowiednim użytkowaniu nie wymaga dużego wkładu finansowego. Jest też autem w miarę budżetowym, co oznacza, że jego cena przekłada się doskonale i atrakcyjnie w stosunku do jakości. Nie ma się więc co dziwić, że tak wielu Polaków postawiło właśnie na dany model. Wielu z nich stoi również przed wyborem opon do swojego samochodu.

Warto kupić opony w rozmiarze, fabrycznie rekomendowanym przez producenta. Rozmiary opon do Skoda Octavia to 175/80 R14, można jednak zamontować nawet 225/50 R17. Jest także możliwość założenia kilku opcjonalnych rozmiarów, wszystko zależy od preferencji i potrzeb każdego kierowcy.

Funkcje opon Skoda Octavia

Opony dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Jeśli nie planujesz wydać na zakup opon letnich do Skoda Octavia dużej sumy, możesz wybrać model Firemax FM601, które doskonale poradzą sobie do spokojnej jeździe po drogach asfaltowych. Jeśli jednak oczekujesz lepszych właściwości i osiągów, doskonałym wyborem będą Continental EcoContact 6. To opony z półki Premium, charakteryzują się wysoką ceną w zamian za najlepszą jakość wykonania.

Kupując opony zwróć uwagę na konstrukcję. Elastyczna i trwała konstrukcja ma krótką drogę hamowania, co jest ważne przy nagłych i nieoczekiwanych sytuacjach na drodze. Odpowiedni wysokiej jakości materiał wpływa na zużycie opony. Im niższe opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa, a jednocześnie mniejsze wydzielanie dwutlenku węgla do atmosfery. Ogumienie starcza na wiele sezonów, gdy ściera się równomiernie i nie traci swoich właściwości podczas całego okresu użytkowania.

Powrót do góry