SKODA - Fabia Wybór samochodu

SKODA - Fabia wybór samochodu

Opony do Skoda Fabia

Wybierając odpowiednie opony do jakiegokolwiek samochodu należy najpierw przeanalizować kilka istotnych czynników. Jednym z nich jest to, do czego samochód będzie używany. W przypadku codziennej jazdy po mieście niepotrzebne są dodatkowo wzmacniane konstrukcje oraz wyższa odporność na zniszczenia i uszkodzenia mechaniczne. Owszem, takie opony zdecydowanie są mocniejsze, jednak tarcie będzie większe, przez co szybciej się zużyją, a w dodatku będą zużywać więcej paliwa, co przełoży się nie tylko na wyższą cenę eksploatacji, jak również krótsze użytkowanie samego ogumienia, gdyż trzeba będzie je zmienić szybciej, niż opony uniwersalne. Kolejnym czynnikiem jest pora roku, w której zamierzamy użytkować opony. Możemy wybrać wśród opon letnich, zimowych lub całorocznych. Te ostatnie również rekomendowane są dla kierowców, którzy rzadko wyjeżdżają poza miasto, a w dodatku mają niewielką styczność z jazdą poza drogami asfaltowanymi. Jeśli jednak mieszkasz w surowym klimacie, a w dodatku lubisz wyjazdy poza miasto, lepiej zaopatrzyć się w opony sezonowe.

Mądre opony do twojej Skoda Fabia

Kolejnym, niemałoważnym czynnikiem jest model pojazdu, do którego opony mają być przeznaczone. Jeśli jest to samochód terenowy, oczywiste jest, że kupimy do niego opony większe i bardziej wytrzymałe, chociażby ze względu na masę samego pojazdu. Istnieje także prawdopodobieństwo, że takie auto częściej znajdzie się na drodze piaszczystej, gdzie poradzić sobie będzie musiało nie tylko z piaskiem, ale również kamieniami i wystającymi z drogi korzeniami. Wzmocnione barki opony pomogą poradzić sobie z takimi przeszkodami.

Rozmiar opon do Skoda fabia zależy od ustawień fabrycznych. Jeśli nie posiadamy szczególnych wymagań, warto wybrać oryginalny rozmiar, przewidziany przez producenta. Wybierając opony należy mieć także na uwadze fakt, że mamy do wyboru modele z 3 klas, znajdujących się jednocześnie na trzech półkach cenowych. Posiadany budżet ma również duże znaczenie podczas zakupu i warto wiedzieć, czym różnią się od siebie i kiedy warto kupić droższy model, a kiedy zdecydowanie nie trzeba przepłacać.

Opony zimowe Skoda fabia

Wybierając opony zimowe do Skoda Fabia należy zwrócić uwagę na budowę bieżnika. Najlepszym rozwiązaniem będzie kierunkowy, gdyż utrzymuje on wysoki stopień przyczepności na śliskiej , oblodzonej drodze. Rowki w kształcie litery V są dobrze ustawione, gwarantując kierowcy komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Zimą sprawdzi się także symetryczna budowa bieżnika, gdzie obie jego części są jednakowe. Dzięki temu udaje się otrzymać największy poziom styku opony z podłożem, co wpływa na trakcję i przyczepność podczas jazdy.

Natomiast jeśli wybieramy opony letnie do Skoda Fabia, warto pomyśleć o oponach z asymetryczną udową bieżnika, która najlepiej sprawuje się podczas jazdy w letnie dni zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Klienci, ceniący sobie niską cenę chętnie wybierają model Zeetex ZT1000 z ekonomicznej półki cenowej. Takie opony charakteryzują się niską ceną i stosunkowo niezłymi właściwościami, sprawują się dobrze podczas jazdy po mieście. Jeśli jednak oczekujemy lepszej jakości, warto rozważyć Continental EcoContact. To bardzo popularny model, wybierany przez tysiące kierowców w całej Europie. To opcja z wyższej półki cenowej, co gwarantuje znacznie lepsze osiągi za optymalnie dobrą cenę. Opony całoroczne Skoda Fabia są dobrym rozwiązaniem, jeśli szukamy czegoś do spokojnej, codziennej jazdy.

Powrót do góry