RENAULT - Master Wybór samochodu

RENAULT - Master wybór samochodu

Opony do Renault Master

Renault Master samochód dostawczy, produkowany przez koncern Renault już od 1981 roku. Ze względu na swoje gabaryty oraz przeznaczenie, warto zastanowić się dobrze przed wyborem i kupnem opon. Samochód ten przewiduje przewożenie cięższych ładunków, w związku z tym powinien mieć opony ze wzmocnioną konstrukcją, które świetnie poradzą sobie na drodze.

Opony letnie do Renault Master powinny mieć asymetryczną budowę bieżnika. Wspomaga ona przyczepność dzięki lamelom na całej swojej powierzchni. Oczyszczają one oponę z brudu i błota, co jednocześnie wpływa na przyczepność i komfort jazdy dla kierowcy. Odpowiednio dobrane opony zwiększają poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania takich manewrów, jak nagłe hamowanie czy zmiana pasa. Ma to znaczenie zwłaszcza na mokrej nawierzchni, gdy samochód zachowuje się nieco inaczej niż podczas jazdy na suchej drodze i jego droga hamowania jest nieco dłuższa.

Opony - na co zwrócić uwagę?

Kolejnym czynnikiem, istotnym przy zakupie opon jest również przedział cenowy. Na rynku można kupić opony trzech kategorii: ekonomicznej, średniej i premium. Opony pierwszej z nich są najtańsze, jednak charakteryzują się również nieco gorszą jakością. Opony klasy średniej są najczęściej wybierane przez kierowców właśnie przez idealny stosunek ceny do jakości. Również najwięcej firm tworzy takie opony, co daje duży wybór. Warto zastanowić się nad kupnem ogumienia takich firm, jak Hankook, Dębica czy Imperial. Klasa premium to najdroższe i najlepsze opony na rynku. Korzystają z nich kierowcy z największymi wymaganiami. Wśród nich możemy znaleźć takie modele, jak Continental ContiVanContact czy Goodyear EfficientGrip Cargo.

Powrót do góry