PEUGEOT - 407 Wybór samochodu

PEUGEOT - 407 wybór samochodu

Opony do Peugeot 407

Peugeot 407 to auto osobowe, które swoją budowa nawiązuje nieco do samochodów sportowych. To połączenie osobówki o lekko agresywnym wyglądzie dla wielbicieli szybszej jazdy. Samochód jest oferowany w kilku wersjach, w tym kombi, coupe oraz klasyczny sedan. Peugeot 407 na rynku pojawił się w 2004 roku i do dziś jest popularnym autem miejskim. Kierowcy wybierają go zdecydowanie ze względu na niecodzienny design, posiada on bowiem obniżony niski przód i masywne wloty powietrza. Aby dobrać idealne opony do takiego Peugeot warto określić z początku swoje własne potrzeby względem ogumienia. Jeśli auto ma być użytkowane głównie do szybszej jazdy, warto zainwestować w szersze modele o bardziej wytrzymałej budowie. Materiał, z którego stworzone są opony powinien być elastyczny i nie nagrzewać się przy szybkim rozwijaniu prędkości.

Idealne opony na lato

Opony letnie do Peugeot 407 powinny być dobrane głównie do potrzeb użytkownika. Jeśli zamierzasz jeździć samochodem głównie na trasie praca-dom, wystarczą klasyczne, dobrane fabrycznie modele. Rozmiary opon do Peugeot 407 to fabryczne 205/60 R16, 215/55 R17, a także 235/45 R18. Istnieją też rozmiary opcjonalne. Przy codziennej jeździe warto postawić na fabrycznie dopasowane opony, gdyż są one dostosowane do jazdy miejskiej, co również przekłada się na zużycie paliwa. Mniejsze tarcie mniejszą powierzchnią to mniejsze zużycie paliwa oraz mniejsze wydzielanie CO2 do atmosfery, a także dłuższa żywotność.

Opony zimowe jednak powinny spełniać nieco inne wymagania. W ich przypadku należy zwrócić uwagę przede wszystkim na drogę hamowania. Im większa powierzchnia styku, tym lepsza przyczepność i krótsza droga hamowania. To właśnie dlatego zimowe modele opon tworzy się najczęściej w oparciu o bieżnik symetryczny, czyli taki, który podzielony jest na dwie równe części. Opony takie są sterowne i dobrze się prowadzą nawet w trudnych warunkach pogodowych, jak ośnieżone drogi, co znacznie wypływa na komfort dla kierowcy i pasażerów.

Powrót do góry