PEUGEOT - 307 Wybór samochodu

PEUGEOT - 307 wybór samochodu

Opony do Peugeot 307

Peugeot 307 to popularne kompaktowe auto, przeznaczone głównie do jazdy miejskiej. Auto to jest bardzo wygodne ze względu na swoją ergonomiczną budowę i dlatego również cieszy się tak dużą popularnością. Rozmiary opon do Peugeot 307 są dostępne w większości popularnych rozmiarów. Fabrycznie przewidziano rozmiary 195/65 R15 lub 205/55 R16. Jest jednak również możliwość zamontowania opon w innym rozmiarze, na przykład 215/45 R17. Rozmiar i rodzaj opon zależy od kilku czynników. Jednym z nich są osobiste preferencje kierowcy, kolejnym pora roku, w której auto ma być użytkowane oraz przeznaczenie, czyli drogi i warunki, w których będziemy jeździć.

Właściwości opon - co warto wiedzieć?

Przed wyborem i kupnem opon warto zastanowić się, na jakie czynniki należy zwrócić uwagę przy kupnie opon. Po pierwsze, należy określić, jaki rodzaj opony jest potrzebny oraz jaką rzeźbę bieżnika warto zastosować. W przypadku opon zimowych najczęściej stosuje się przy produkcji bieżnik symetryczny. Podzielony jest on na dwie równe części. Dzięki temu powierzchnia styku opony z podłożem jest na tyle duża, że ogumienie posiada dobrą przyczepność. Jednocześnie udaje się osiągnąć krótką drogę hamowania, co jest szczególnie istotne w warunkach zimowych na oblodzonych i ośnieżonych drogach.

Opony letnie natomiast najczęściej tworzone są z bieżnikiem asymetrycznym. Jego centralna część posiada rowki obwodowe o różnej grubości i głębokości w zależności od konkretnego modelu. Rowki te odprowadzają wodę spod opony, pomagając samochodowi zapobiec powstawaniu zjawiska aquaplaningu. Warto zwrócić też uwagę na model Dębica Presto HP, wykonany na podstawie kierunkowej rzeźby bieżnika, której lamele (nacięcia na całej powierzchni opony ustawione są do kierunku jazdy).

Wybierając opony letnie do Peugeot 307 można także zaopatrzyć się w takie modele, jak Zeetex HP2000 VFM, które posiadają szerokie poprzeczne rowki. Mają one za zadanie utrzymać odpowiedni stopień elastyczności. Wybór opon jest także uzależniony od budżetu. W klasie ekonomicznej można znaleźć wiele ciekawych opcji, jak opony Marki Kormoran.

Powrót do góry