PEUGEOT - 207 Wybór samochodu

PEUGEOT - 207 wybór samochodu

Opony do Peugeot 207

Peugeot to jedna najchętniej wybieranych marek samochodowych. Model Peugeot 207 to kompaktowe auto, produkowane od 2006 roku przez koncern PSA. Wiele użytkowników decyduje się na ten samochód głównie w celu używania go do codziennej jazdy po mieście. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary jest to świetna opcja do poruszania się po centrum i znalezienia miejsca parkingowego. Peugeot 207 zmieści się bowiem tam, gdzie nie uda się zaparkować auta o większych gabarytach.

Jakie opony do Peugeot 207?

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary najlepszą opcją będą opony o standardowej, nieagresywnej budowie bieżnika. Jednak należy przede wszystkim określić przeznaczenie samochodu. Jeśli ma się on poruszać głównie na drogach asfaltowych, to najlepiej wybrać opony o rozmiarze polecanym przez producenta. Rozmiary fabryczne dla Peugeot 207 to 185/65 R15, 195/55 R16 oraz 205/45 R17. Wybór fabrycznie dedykowanych opon jest o tyle ważny, że specjaliści od projektowania ogumienia skupili się na takich czynnikach, jak niskie opory toczenia czy dobra trakcja podczas codziennej jazdy. Niskie opory toczenia to również zmniejszenie zużycia paliwa i wydzielania CO2, co znacznie wpływa na sytuację ekologiczną i ekonomiczną kierowcy.

Opony letnie Peugeot 207

Dobór opon zależy również od pory roku. Jeśli zamierzamy kupić opony letnie do Peugeot 207 to warto wybrać takie, wyposażone w asymetryczną rzeźbę bieżnika. Zapewniają one optymalną przyczepność i jednocześnie dobrze odprowadzają brud i wodę spod kół. Opony zimowe do Peugeot 207, podobnie jak do większości innych samochodów osobowych najlepiej sprawdzą się z symetryczną budową bieżnika, gdyż styk opony z podłożem jest większy, co daje lepszą przyczepność i krótszą drogę hamowania.

Powrót do góry