PEUGEOT - 206 Wybór samochodu

PEUGEOT - 206 wybór samochodu

Jakie opony do peugeot 206?

Decyzja końcowa zależy także od tego, o jaki model Peugeot 206 chodzi. Rozmiary opon do Peugeot 2006 są różne. Niektóre z nich mają oryginalne rozmiary takie jak 175/65 R14 czy 185/55 R15. Możliwe są także inne, opcjonalne rozmiary, jak na przykład 185/65 R14 czy nawet 205/45 R16. Rozmiar opony należy przede wszystkim dobrać do osobistej preferencji. W przypadku codziennej jazdy po mieście standardowe, oryginalne opony sprawdzą się najlepiej, nie bez powodu zostały wybrane przez specjalistów pracujących w fabrykach Peugeot. Opony takie są dobrane w taki sposób, aby zminimalizować opory toczenia, co jednocześnie przenosi się na mniejsze spalanie paliwa i, co za tym idzie, mniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Można więc powiedzieć, że opony takie są nie tylko ekonomiczne, bo wystarczą na więcej sezonów, ale także ekologiczne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon

Jeśli szukamy opon zimowych, to warto postawić na model z kierunkowym bądź symetrycznym bieżnikiem. Pierwszy z nich ma rowki w kształcie litery V ustawione zgodnie z kierunkiem jazdy. Pozwala to na dobrą trakcję i wysoką przyczepność na śniegu lub lodzie. Opony zimowe powinny zachowywać odpowiedni stopień elastyczności podczas niższych temperatur, co przekłada się na krótszą drogę hamowania. Rowki obwodowe, znajdujące się w centralnej części opony odpowiedzialne są za doskonałe odprowadzanie wody spod kół, co jednocześnie zapobiega powstawaniu zjawiska aquaplaningu i wpadnięciu w poślizg.

Opony letnie Peugeot 206

Z wyborem opon letnich jest nieco łatwiej, gdyż najczęściej używaną rzeźbą bieżnika do produkcji tego typu opon jest asymetryczna. Dzięki temu udaje się utrzymać jednocześnie wysoki stopień przyczepności dzięki optymalnemu stykowi opony z podłożem, a jednocześnie opona taka radzi sobie dobrze z odprowadzaniem wody oraz hamowaniem zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Opony całoroczne Peugeot najlepiej sprawdzą się przy codziennej, miejskiej jeździe na drogach asfaltowych. Można zainwestować w ogumienie takich firm, jak Goodyear czy Dunlop.

Większość opon nowej generacji tworzona jest z nowoczesnej mieszanki gumowej, która zachowuje elastyczność podczas niskich temperatur. Jest to szczególnie ważne, gdyż opona powinna stale utrzymywać wysoki poziom przyczepności, zwłaszcza przy jeździe na ośnieżonej lub oblodzonej drodze, gdzie droga hamowania jest dłuższa niż latem na suchym asfalcie. Jeśli samochód ma być użytkowany do szybszej i bardziej agresywnej jazdy, warto zainwestować w opony stworzone w taki sposób, który pozwoli na szybkie zwiększanie prędkości, a jednocześnie zachowają wszystkie właściwości i nie nagrzeją się.

Powrót do góry