Wybór opon na NISSAN wg samochodu

NISSAN Samochód - wybór

Opony do Nissan

Marka Nissan istnieje na rynku już od ponad 80 lat, co świadczy nie tylko o popularności i sprzedawalności tych aut, ale również o tym, że spełniają one wymagania kierowców co do bezpieczeństwa i komfortu jazdy, a także o bogatym doświadczeniu specjalistów Nissan na rynku motoryzacyjnym. Przed wyborem odpowiednich opon warto zastanowić się, jaki konkretnie model będzie najlepszym rozwiązaniem. W tym celu trzeba określić przeznaczenie samochodu, porę roku, w jakiej będzie użytkowany oraz rozmiar opon.

Rozmiary opon Nissan - czynniki wyboru opon

Ogumienie do samochodów marki Nissan jest przeróżne, w zależności od potrzeb klienta. Rozmiary opon różnią się w zależności od konkretnych modeli z wybraną specyfiką i właściwościami jezdnymi. Jeśli szukamy opon do auta z terenowego z przeznaczeniem do poruszania się głównie na drogach nieasfaltowych, to powinniśmy zwrócić uwagę na budowę samej opony. ważne, aby była mocniejsza niż opony do jazdy miejskiej oraz odporna na uszkodzenia. Tylko takie opony zapewnią najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Warto zainwestować w modele ze wzmocnioną konstrukcją oraz takie, stworzone ze specjalnie dobranej mieszanki gumowej o wysokiej wytrzymałości.

Kupując opony letnie do Nissan warto celować w modele z asymetryczną budową bieżnika, gdyż sprawuje się on doskonale zarówno na suchej, jak i mokrej drodze w gorące, letnie dni, a nawet w te chłodniejsze. Opony zimowe Nissan zaś są rekomendowane głównie z kierunkowym bieżnikiem. Posiada on rowki w kształcie nacięć litery V, skierowanych do kierunku jazdy. Symetryczna budowa bieżnika pozwala na lepsze przyleganie do podłoża większą powierzchnią opony, a tym samym skraca drogę hamowania, co jest szczególnie ważne na oblodzonej lub ośnieżonej drodze.

Opony do Peugeot 206

Przy wyborze odpowiedniego ogumienia każdy kierowca powinien odpowiedzieć sobie w pierwszej kolejności na kilka podstawowych pytań. Pierwszym z nich jest to, do jakiego modelu samochodu potrzebujemy ogumienie. Drugim, czy mają to być opony letnie, zimowe czy całoroczne. Kolejne pytanie to jakie jest przeznaczenie auta? Czy będzie częściej używane do codziennej jazdy miejskiej, czy raczej do wypadów terenowych poza miasto. Tylko w zależności od odpowiedzi na wyżej zadane pytanie można określić rzeczywiste przeznaczenie auta oraz to, jakich potrzebuje opon.

Powrót do góry