Wybór opon na MITSUBISHI wg samochodu

MITSUBISHI Samochód - wybór

Opony do Mitsubishi

Mitsubishi jako marka pojawiła się na rynku już pod koniec XIX wieku, co oznacza, że istnieje juz ponad 100 lat. Początkowo zajmowała się transportem, również obecnie zakres usług tej firmy jest dosyć szeroki. Jednak odłam Mitsubishi Motors zajmuje się produkcją samochodów. Mitsubishi posiada w swojej ofercie wiele popularnych modeli, począwszy od tych, przeznaczonych do jazdy głównie po mieście po samochody terenowe do bardziej agresywnej jazdy. Gdy wybieramy opony do samochodu Mitsubishi warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników.

Opony Mitsubishi lato - idealne do Twojego samochodu

Pierwszym elementem, który gra kluczową rolę w wyborze opon jest przeznaczenie samochodu, w tym pora roku, w której chcemy opony użytkować. Można kupić także opony całoroczne, które nie potrzebują wymiany sezonowej. Jeśli jednak decydujemy się na kupno opon letnich, warto zdecydować się na asymetryczną budowę bieżnika. System nacięć na całej powierzchni opony zapobiega wpadaniu w poślizg i utrzymuje wysoki stopień przyczepności zarówno na suchej, jak i mokrej drodze. Jeśli posiadamy samochód terenowy, warto kupić opony o wzmocnionej konstrukcji i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Opony zimowe powinny mieć odpowiedni poziom elastyczności, aby poradzić sobie na oblodzonej drodze przy niskiej temperaturze. Odpowiednia budowa opon pomaga zredukować drogę hamowania, co jest ważne zwłaszcza podczas pokonywania trudnych manewrów, jak nagłe hamowanie czy zmiana pasa, a także ostry łuk. W zimowych oponach lepiej sprawdza się rozwiązanie kierunkowego bieżnika, który posiada najwyższy stopień przyczepności dzięki największemu stykowi opony z podłożem. Opony Mitsubishi posiadają różne rozmiary, w zależności od budowy pojazdu oraz decyzji kierowcy. Jednak większość samochodów wyposażona jest w opony o standardowych rozmiarach.

Powrót do góry