Wybór opon na MINI wg samochodu

MINI Samochód - wybór

Opony do Mini

Mini zostało stworzone jako odpowiedź na kryzys paliwowy w latach 50 XX wieku. Samochód ten miał być pojazdem z małym silnikiem i o małej mocy, ale zminimalizować zużycie paliwa. W związku z tym, że koła Mini miały tylko 10 cali, koncern Dunlop zaprojektował specjalne ogumienie właśnie dla tych pojazdów. Jak jednak wybrać obecnie idealne opony do samochodów Mini? Wszystko zależy od tego, co kierowca chce osiągnąć i jakie ma oczekiwania względem samochodu. Mini to raczej samochody miejskie, używane w warunkach codziennych, zwykle jako transport do pracy i na krótsze wyjazdy. Chociaż mini ma w planach stworzenie samochodu terenowego, jednak większość jego modeli to w dalszym ciągu pojazdy miejskie.

Opony mini letnie - wybór odpowiedniego modelu

Jeśli decydujemy się na wybór opon letnich do samochodu mini to w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rozmiar opon. Mini może posiadać ogumienie w przedziale 15 do 18 ali i to właśnie wśród takich opon należy szukać tych idealnych. Następnie należy określić, do jakiej jazdy użytkowany będzie pojazd. Sportowe wersje Mini Cooper mogą mieć opony, przystosowane do szybszej jazdy. Musza być one mocniejsze i przystosowane do jazdy przy szybkich prędkościach. Przede wszystkim muszą być stworzone z takiej mieszanki gum, która nie nagrzewa się po mocnym przyspieszeniu. Ich wzór musi być taki, aby zapewniał doskonałą przyczepność zarówno w gorące, jak i zimniejsze letnie dni.

Jeśli potrzeba opony Mini zimowe to najlepiej wybrać modele z kierunkowym bieżnikiem, który zapewnia najwyższy komfort jazdy głównie dzięki swojej optymalnej budowie. W odróżnieniu od opon letnich, w przypadku opon zimowych ważne jest, aby opona jak największa powierzchnią przylegała do podłoża, co zapewnia dobrą przyczepność, zwłaszcza na ośnieżonej lub mokrej od błota drodze.

Powrót do góry