Wybór opon na KIA wg samochodu

KIA Samochód - wybór

Opony do Kia

Kia to koreańska marka, istniejąca na rynku już od 1944 roku. Nie od początku swojej działalności zajmowali się produkcją samochodów, gdyż w pierwszym latach były to raczej części rowerowe. Samochody marki Kia są lubiane na rynku europejskim i chętnie kupowane również przez naszych rodaków. Jakie opony jednak wybrać do swojego samochodu? To zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest oczywiście model samochodu. Inne opony założymy do Kia Rio, inne do Kia Sportage. Ważną rolę odgrywa również przeznaczenie pojazdu, czyli to, w jakich warunkach zamierzamy go użytkować przez większość czasu.

Opony Kia rozmiary

Większość opon do Kia to standardowe rozmiary między 13 a 16 cali. Najczęściej wybierane są takie modele, jak 175/70 R13 czy 155/70 R13. Wybór powinien się różnić w zależności od tego, czy samochód większość czasu ma poruszać się po miejskich drogach, czy nie. Jeśli wybieramy ogumienie do jazdy w terenie, opony powinny być nie tylko nieco większe, ale i bardziej masywne, a ich konstrukcja mocniejsza. Warto zainwestować również w opony z dodatkowo wzmocnioną konstrukcją, która doskonale poradzi sobie z nierównościami i innymi nawierzchniami, niż asfaltowe.

Jakie opony warto wybrać?

Opony letnie Kia najlepiej wybierać z asymetrycznym bieżnikiem, który dobrze radzi sobie zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni w każdych warunkach atmosferycznych. Szerokie rowki obwodowe świetnie pozbywają się zanieczyszczeń i wody spod kół, dzięki czemu prowadzenie auta staje się wygodniejsze i bardziej komfortowe. Opony zimowe Kia jednak lepiej sprawdzą się z kierunkowym bieżnikiem, który nadaje się do jazdy po śniegu. Dzięki takiej budowie opon skrócona jest jednocześnie droga hamowania, gdyż opona przylega do jezdni większą częścią swojej powierzchni.

Powrót do góry