FORD - Focus Wybór samochodu

FORD - Focus wybór samochodu

Opony do Ford Focus

Ta amerykańska firma, zajmująca się produkcją samochodów osobowych istnieje na rynku już wiele lat. Ford Focus to jeden z najpopularniejszych i najczęściej kupowanych modeli danej marki. Tak wysoka popularność jest spowodowana kilkoma czynnikami. Samochód jest wystarczająco duży do jazdy na dłuższe wyprawy, gdyż pomieści bagaże, ale doskonale nadaje się także do codziennej jazdy miejskiej. Ma silnik o wystarczającej mocy, który jednocześnie jest energooszczędny, gdyż spalanie paliwa przy odpowiedniej jeździe i dobrze dobranych oponach jest stosunkowo niskie. Jak więc wybrać opony aby spalanie nie przekraczało oczekiwanych norm?

Oszczędna jazda dzięki odpowiednim oponom

Jeśli zależy nam nie tylko na oszczędnej, ale i na bezpiecznej jeździe należy wybrać opony, które idealnie wpasują się do samochodu. Chodzi tu nie tylko o rozmiar i parametry techniczne, ale przede wszystkim o przeznaczenie auta. Producenci rekomendują użyć fabrycznych rozmiarów opon. Opony do Ford Focus można kupić w większości standardowych rozmiarów. Dzięki temu ograniczymy tarcie, a co za tym idzie spalanie i wydzielanie dwutlenku węgla do atmosfery. Odpowiednio dobrane opony posłużą dłużej, gdyż ich zużycie będzie niskie.

Jeśli samochód będzie użytkowany również na drogach nieasfaltowych, warto pomyśleć nad wersją z bardziej agresywną budową, wzmocnioną konstrukcją i żebrami, a także szerszymi i głębszymi lamelami, które doskonale dopasowują się do nierównego podłoża oraz dbają o oczyszczanie opon z brudu i piasku. Jeśli jednak zamierzasz jeździć głownie w kierunkach praca-dom, możesz zaopatrzyć się w opony całoroczne do Ford Focus. Nie będzie potrzeby zmiany ogumienia co sezon.

Jakie opony wybrać?

Jeśli masz w planach kupno opon letnich Ford Focus, to postaw na asymetryczny bieżnik. Będziesz się czuć bezpieczniej, zwłaszcza podczas jazdy na nierównościach, za co odpowiedzialne będą asymetrycznie ustawione lamele na całej nawierzchni opony. Jeśli jednak mają to być opony zimowe, warto skierować się w stronę bieżnika symetrycznego. Jego równy podział zapewnia doskonałą przyczepność i krótszą drogę hamowania na ośnieżonej drodze.

Powrót do góry