FIAT - Ducato Wybór samochodu

FIAT - Ducato wybór samochodu

Opony do Fiat Ducato

Fiat Ducato to dobrze znany model samochodu dostawczego marki Fiat. Istnieje na rynku już wiele lat, gdyż jego premiera była w 1981 roku. Jest to samochód dostawczy, co oznacza, że na codzień jest prowadzony z dużym obciążeniem. W związku z tym odpowiedni dobór opon do tego rodzaju auta jest szczególnie ważny dla ochrony przewożonego towaru jak i również dla bezpieczeństwa samego kierowcy.

Dobór opon powinien się odbywać po uwzględnieniu kilku czynników. Pierwszym z nich jest przeznaczenie samochodu. Trzeba określać, czy większość czasu jest użytkowany w warunkach miejskich, czy raczej pokonuje dłuższe poza miastowe trasy. Na jakich nawierzchniach samochód jest używany. Jeśli jest to głównie asfalt, to warto wybrać modele ze standardowym bieżnikiem. Na każdej oponie znajdują się nacięcia (lamele) o różnej długości, szerokości i głębokości. Te parametry są ważne przy wyborze opon. Szerokie lamele lepiej sprawdzą się przy jeździe w terenie na drogach nieasfaltowych. Natomiast asymetryczna rzeźba bieżnika, czyli taka, której opona podzielona jest dwie odmienne części sprawdzi się dobrze w warunkach letnich.

Odpowiednie opony na zimę

Zimowe opony Fiat Ducato najlepiej wybierać z kierunkową rzeźbą bieżnika, której nacięcia ułożone są w kierunku jazdy. Rowki obwodowe odpowiadają za odprowadzanie wody i zanieczyszczeń, dzięki czemu udaje się zapobiec pojawieniu zjawiska aquaplaningu, a w konsekwencji wpadnięciu w poślizg. Należy również zwrócić uwagę na mieszankę gumowa, z której stworzona została opona. W zależności od klimatu, w którym auto będzie się poruszało powinna ona być odporna na wysokie temperatury i nie nagrzewać się, a w przypadku opon zimowych utrzymywać elastyczność nawet w minusowe temperatury.

Powrót do góry