DACIA - Duster Wybór samochodu

DACIA - Duster wybór samochodu

Opony do Dacia Duster

Dacia Duster została wyprodukowana jako alternatywa dla innych samochodów terenowych. To auto osobowe typu crossover, dostępne w dwóch wersjach: z napędem na 2 oraz na 4 koła. Największą zaletą tego modelu rumuńskiego koncernu jest cena, o wiele niższa niż większość samochodów tego typu. Swoim masywnym wyglądem przypomina inne auta terenowe, całkiem nieźle radzi sobie w ciężkich warunkach. Dacia Duster jest także świetnym samochodem do codziennej jazdy po mieście. Problem kupna opon dotyczy każdego kierowcę, warto zainwestować w taki model, aby służył na lata i aby właściciel był z niego w pełni zadowolony. Ogumienie warto wybrać przede wszystkim do stylu jazdy kierowcy i przeznaczenia samego samochodu. Jeśli auto ma być użytkowane w terenie, warto postawić na większe i wytrzymalsze opony. Mocniejszy materiał, odporny na uszkodzenia zdecydowanie lepiej poradzi sobie na drogach nieasfaltowych, po piasku i na korzeniach.

Na co zwrócić uwagę w oponach

Opony, jak wspomniano wyżej, dostosowuje się głównie do przeznaczenia auta, co oznacza, że pora roku, w której mają być użytkowane, gra również dużą rolę. W przypadku opon zimowych, najlepszym rozwiązaniem będzie kupno opon z kierunkową bądź symetryczną rzeźbą bieżnika. Pierwsze z nich mają lamele (nacięcia na całej powierzchni) ustawione w kierunku jazdy, co powoduje lepszy stopień przyczepności. Drugie, mają oponę podzieloną na dwie równe części, co również zwiększa przyczepność poprzez to, że opona większą częścią przylega do nawierzchni. Dzięki temu zwiększa się sterowność pojazdu, co powoduje większy poziom komfortu i bezpieczeństwa przy jeździe na śliskiej nawierzchni w zimowe dni. Lepsza przyczepność oznacza również krótszą drogę hamowania. Przy wyborze opon należy zwrócić uwagę na ten czynnik. Krótka droga hamowania jest ważna szczególnie podczas pokonywania niebezpiecznych manewrów jak nagłe hamowanie czy zmiana pasa, zwłaszcza na oblodzonej lub zaśnieżonej drodze.

Opony letnie do Dacia Duster

Opony letnie warto kupić z asymetrycznym bieżnikiem. Radzi sobie on dobrze w trudniejszym terenie i przy jeździe na drogach nieasfaltowych, gdzie użytkownicy Dacia Duster lubią testować swoje auta. Opony z większymi i głębszymi rowkami poradzą sobie lepiej na nierównościach. Rowki obwodowe, usytuowane w centralnej części opony odpowiedzialne są za odprowadzanie wody spod czoła opony, co zapobiega powstawaniu aquaplaningu i wpadnięciu w poślizg. Oczyszczanie opony jest ważne zarówno przy jeździe w terenie jak i w warunkach miejskich. Można kupić także opony do Dacia Duster całoroczne, wtedy nie trzeba będzie zmieniać ich co sezon.

Powrót do góry