CITROEN - C5 Wybór samochodu

CITROEN - C5 wybór samochodu

Opony do Citroen C5

Citroen C5 istnieje na rynku od 2005 roku i zostało stworzone jako liftback w wersji pięciodrzwiowej o różnej mocy silnika. W ofercie znajdują się w wersje z silnikami 1.8, 2.0 oraz 3.0 o różnej mocy. Samochód ten jest typowym autem do jazdy miejskiej. Wybór opon powinien być oparty właśnie na przeznaczeniu auta. W pierwszej kolejności warto było by także określić rozmiar. Jeśli nie posiadasz żadnych szczególnych preferencji wybierz opony z zakresu 195/65 R15 po 245/45 R18. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś konkretnego, możesz opcjonalnie nawet użyć ogumienia w rozmiarze 245/40 R19.

Opony ekonomiczne to najtańsza opcja na rynku. Będą dobre dla codziennej jazdy po mieście w samochodach o niewielkiej mocy silnika i masie. Najczęściej wybierane przez kierowców są opony klasy średniej, które posiadają najbardziej atrakcyjny stosunek ceny do jakości i nadają się do większości modeli pojazdów osobowych. Najwyższa półka to klasa Premium. Takie opony wybierają najbardziej wymagający kierowcy, którzy oczekują najlepszych osiągów oraz właściwości do swoich samochodów wysokiej klasy. Wśród ostatniej z klas znajdują się takie marki, jak Pirelli lub Michelin. Jeśli jednak wolisz tańsze opcje, zwróć uwagę na opony firmy Dębica lub Firestone.

Mądre opony na każdą pogodę

Opony całoroczne do Citroen C5 to dobry wybór, jeśli nie zamierzasz wybierać się samochodem w dłuższe trasy. Sprawdzą się one o każdej porze roku i zachowają elastyczność nawet z chłodne, zimowe dni, a latem utrzymają odpowiedni stopień przyczepności nawet przy wysokich temperaturach. Jednak jeśli wolisz opony sezonowe, to musisz wybrać model z określoną rzeźbą bieżnika, w zależności od tego, czy mają być to opony letnie, czy zimowe.

W obu przypadkach najważniejsze jest bezpieczeństwo. W związku z tym opony powinny być dobrane tak, aby osiągnęły jak największy styk opony z podłożem w przypadku zwykłych opon miejskich. Jest to ważne zwłaszcza zimą. Opony powinny być wykonane z wysokiej jakości mieszanki gum z dodatkiem krzemionki.

Powrót do góry