BMW - X3 Wybór samochodu

BMW - X3 wybór samochodu

Opony do BMW X3

Chętnie wybierany SUV przez wielu kierowców polskich dróg to BMW X3. Samochód ten ma specyficzną budowę, która nieco naśladuje auta terenowe, jest bowiem masywne i wykonane w agresywnym stylu. Jednak aby auto spełniało swoje funkcje, powinno mieć idealnie dobrane opony, dzięki którym jazda będzie komfortowa, a kierowca wraz z pasażerami będzie się czuł bezpiecznie, zwłaszcza podczas wykonywania niebezpiecznych manewrów, jak nagłe hamowanie lub zmiana pasa a także ostre zakręty.

Opony letnie do BMW X3 powinny być wykonane z materiału najlepszej jakości. Warto tutaj wspomnieć o modelu Pirelli P Zero, które przeznaczone są właśnie do bardziej agresywnej jazdy sportowej. Są sztywne i cechę tą zawdzięczają swojej trójżebrowej konstrukcji. Dzięki niej pokonywanie przeszkód jest łatwiejsze, a sama opona mniej podatna na uszkodzenia. Specjalna budowa wywołuje odpowiedni nacisk opony do podłoża, co wpływa na lepszą przyczepność, a w konsekwencji skraca drogę hamowania. Opony zimowe BMW X3 powinno się wybierać z symetryczną budową bieżnika, podzieloną na dwie równe części.

BMW X3 jakie opony?

Jeśli naszym BMW X3 zamierzamy jeździć więcej w terenie, warto zamontować mu opony o większej powierzchni oraz takie, stworzone z mocniejszych materiałów. Dodatkowa wzmocniona konstrukcja również będzie atutem, gdyż jest odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne, takie jak wystające korzenie. Opony powinny być odpowiednio elastyczne, aby utrzymywać swoje właściwości przy niskich temperaturach zimą jak również z drugiej strony, aby nie nagrzewać się zbytnio podczas gorących dni. Jeśli dodatkowo lubisz szybszą jazdę i mocniejsze przyspieszanie, opony powinny być przygotowane na takie warunki jezdne. Rozmiary opon do BMW X3 to 245/50 R18 i 235/55 R17, jednak możliwe jest założenie również innych, opcjonalnych, w zależności od potrzeb indywidualnych.

Powrót do góry