Wybrane filtry

Opony letnie samochodowe 205 55 R16

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony letnie 205 55 r16

Aby wybrać odpowiednie opony do naszego samochodu należy skupić przede wszystkim na kilku czynnikach. Pierwszym z nich jest zdecydowanie przeznaczenie, czyli to, w jakich warunkach, w jakiej porze roku oraz gdzie najczęściej będziemy użytkować auto. Jeśli samochód przeznaczony jest do wykonywania długich przebiegów, warto kupić opony wytrzymałe z odpowiedniej mieszanki gum, która wytrzyma niejeden sezon i nie będzie wymagać szybkiej wymiany. Jeśli samochodów będzie używany głównie do codziennej jazdy po mieście warto skupić się na tym, aby opony były uniwersalne i doskonale sprawdzały się zarówno w ciepłe, letnie dni, jak i w chłodniejsze, bardziej deszczowe. Opony muszą zachowywać wysoki stopień elastyczności bez względu na panujące warunki pogodowe i być wytrzymałe i sztywne nawet w gorące dni. Wybierając oponę, należy także zwrócić uwagę na rozmiar, warto wybrać ten fabryczny, polecany przez producenta. Kolejnym, nie mniej ważnym, a dla niektórych nawet najważniejszym czynnikiem jest budżet. Opony w związku z tym dzielimy na 3 klasy.

Opony niskobudżetowe

Opony klasy ekonomicznej to najlepsza opcja dla tych, którzy chcą przeznaczyć na kupno nowego ogumienia jak najmniej. Nie oznacza to jednak słabej jakości, należy jednak wiedzieć, gdzie i czego szukać. W tej klasie można znaleźć ciekawe rozwiązania. Jeśli szukasz opon letnich w rozmiarze 205 55 r16 ciekawym wyborem może być Nokian iLine. Ten model charakteryzuje się niską ceną i dobrymi osiągami. Dany model został zaprojektowany szczególnie na drogi środkowoeuropejskie dla aut osobowych klasy średniej. Model posiada asymetryczny bieżnik, najlepszy wybór dla opon letnich. Taki bieżnik podzielony został na dwie części. Wewnętrzna odpowiada za sprawne odprowadzanie wody i tym samym zapobieganie powstawaniu zjawiska aquaplaningu. Zewnętrzna zaś część ma za zadanie utrzymać odpowiednią przyczepność na każdym rodzaju nawierzchni zarówno w suche dni, jak i w deszczu. W centralnej części opony znajdują się rowki obwodowe i różnej szerokości i głębokości, które również odprowadzają wodę i zanieczyszczenia.

Najlepszy stosunek ceny do jakości

Jeśli jednak użytkownik potrzebuje czegoś lepszego, dobrym wyborem będzie kupno opon z klasy średniej, która charakteryzuje się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Dobrym przykładek mogą posłużyć Premium Contact 6 firmy Continental. To opony letnie, dostępne we wszystkich popularnych rozmiarach, w tym 205 55 r16. Opona doskonale hamuje na mokrej nawierzchni, za co odpowiedzialna jest specjalna technologia kryształów siliki. Opona została udoskonalona o zoptymalizowaną mieszankę polimerów, dzięki czemu udaje się uzyskać 15% dłuższą żywotność. Mniejsze opory toczenia to również mniejsze spalanie paliwa i wydzielanie CO2 do atmosfery.

Najwyższa jakość dla wyjątkowych kierowców

Ci kierowcy, którzy oczekują bezwzględnie najlepszej jakości mogą zdecydować się na opony letnie Michelin Primacy 4. To wysokiej trwałości opony, zapewniający największe bezpieczeństwo na każdej drodze. Opony zostały stworzone głównie z myślą o samochodach klasy Premium. Doskonale dobrana mieszanka oraz wyliczone właściwości pozwalają na komfortowe prowadzenie nie tylko w suche, ale i w letnie deszczowe dni. Opony są dostępne w wielu rozmiarach, również w 205 55 r16. Cena opon Michelin jest nieco wyższa niż innych producentów, za najlepszą jakość należy jednak zapłacić. Opony nadadzą się zarówno do małych osobówek, jak i aut typu SUV i z napędem na 4 koła.

Porównaj do 4 produktów:

665
Jeszcze 20 wyników
665
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry