Wybrane filtry

Opony letnie samochodowe R17

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony letnie 17 cali

Komplet opon zimowych i letnich – to nie luksus, a gwarancja komfortu, a przede wszystkim bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. Kupując opony letnie 17 nie zawsze warto sugerować się wysoką ceną i marką producenta. Może się okazać, że w przypadku naszego stylu jazdy, regionu i indywidualnych potrzeb, opony letnie r.17 mniej znanych producentów są najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Warunki pogodowe zmieniają się i wszystko wskazuje na to, że zima już nie wróci. Należy więc opony zimowe zamienić na opony letnie. Najtrudniej mają jednak kierowcy, którzy muszą kupić opony r. 17 letnie, ponieważ co roku na rynku pojawia się mnóstwo nowości.

Rozważając zakup opon, przede wszystkim należy pamiętać o dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru ogumienia. Jeżeli w dokumentacji samochodu, producent zaleca montaż opon letnich 17, oznacza to, że właśnie opony r.17 należy kupić.

Jeżeli opony letnie mają:

  • zauważalny stopień zużycia,
  • uszkodzenia mechaniczne,
  • nierównomiernie zużyty bieżnik

należy również zadbać o zakup nowych opon letnich.

Jeżeli opony letnie mają więcej niż 8 lat, należy również rozejrzeć się za nowymi oponami letnimi, nawet jeżeli obecne ogumienie letnie jest w dobrym stanie.

Opony letnie 17 cali – droższe czy tańsze?

Czy w przypadku opon 17 letnich cena oraz marka mają znaczenie?
I tak, i nie. Wiele zależy od tego jak długie trasy pokonujemy, w jakich warunkach drogowych i pogodowych, jakim samochodem jeździmy, etc.

Jeżeli jeździmy tylko w warunkach miejskich, to opony letnie 17 klasy ekonomicznej spełnią wymagania kierowców samochodów klasy niższej i średniej.

Wysoka klasa opon letnich wiąże się ze znacznie wyższą ceną. Czy to się opłaca? Tak, ale w sytuacji kierowców, którzy często jeżdżą w długie trasy i mają nowoczesne samochody. Kierowcom, którzy jeżdżą autem klasy miejskiej lub kompaktowej nie będzie się opłacał zakup opon letnich 17 wysokiej klasy.

Wiedząc o tym, że czeka nas wymiana opon r. 17, warto wcześniej rozejrzeć się i zaplanować zakup. Może się okazać, że trafimy na obniżkę lub promocje, a cena opon letnich 17 droższych marek będzie bardziej przystępna.

Porównaj do 4 produktów:

4010
Jeszcze 20 wyników
4010
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry