Wybrane filtry

Opony letnie samochodowe R16

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony letnie 16 cali

W okresie letnim samochód, podobnie jak i człowiek, musi posiadać odpowiednie „obuwie”, czyli opony letnie. Wybierając ogumienie samochodowe, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rekomendacje producenta. Jeżeli w dokumentacji technicznej producent zaleca opony letnie r. 16, to należy zamienić ogumienie zimowe na nowe opony letnie 16 lub używane opony letnie r16.

Opony 16 cali letnie – nowe czy używane?

Większość kierowców, rozważając zakup opon letnich 16, zastanawia się jakie opony kupić – nowe czy używane. Ceny opon letnich 16 znacznie się różnią i większość kierowców chciałaby dokonać najbardziej optymalnego zakupu. Zanim dokonamy ostatecznego zakupu dobrych opon r. 16 należy zapoznać się z rankingiem lub testami opon letnich, zasięgnąć porady na forach, u znajomych lub specjalistów w sklepach samochodowych.

Należy pamiętać, że opony r.16 letnie w dobrym stanie to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa jazdy kierowcy i pasażerów. W sytuacjach, kiedy:

  • opony letnie są zużyte
  • przekroczono termin użycia opon letnich, rekomendowany przez producenta ogumienia
  • w okresie letnim pokonuje się długie trasy

należy kupić nowe opony letnie 16, cena których również zależy od producenta. Należy również wziąć pod uwagę warunki klimatyczne, temperaturę oraz okres trwania letnich temperatur w regionie, w którym mieszkamy lub w którym najwięcej jeździmy w okresie letnim.

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór nie tylko producentów opon letnich nowych 16 , ale również sklepów stacjonarnych oraz internetowych, outletów, gdzie można znaleźć dobre ogumienie samochodowe letnie w atrakcyjnych cenach. Planując zamienić zużyte opony letnie na nowe, warto rozważyć taki zakup w okresie zimowym, kiedy cena opon letnich r.16 znacznie spadnie lub sklepy proponują atrakcyjne rabaty.

Jeżeli kupiliśmy opony letnie nowe 16 cali, czy można na takim ogumieniu jeździć całorocznie lub w okresie zimowym, ponieważ zimy stają się co raz cieplejsze?

Odpowiedź jednoznaczna – nie. Takie myślenie jest niebezpieczne. Dzisiaj prędkości samochodowe są o wiele większe, niż kilka lat temu. Według pomiarów, dokonanych przez Continental, różnica długości w drodze hamowania na śniegu przy jeździe z prędkością 50 km/h między oponą zimową, a letnią wynosi ponad 30 m. Jazda zimową na oponach letnich r. 16 lub innego, nawet nowych od najlepszego producenta, jest po prostu praktyką niebezpieczną.

Porównaj do 4 produktów:

3614
Jeszcze 20 wyników
3614
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry