Wybrane filtry

Runflat Opony zimowe samochodowe

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Dlaczego warto kupić opony zimowe typu Run Flat?

Run flat to innowacyjna technologia, stworzona na bazie usztywnienia ściany bocznej opony. Dodatkowa warstwa sprawia, że w przypadku przebicie lub uszkodzenia opony nie zmienia ona swojego kształtu. Zwykła opona po przebiciu zmienia się w tak zwany „kapeć”. Jest to bardzo niebezpiecznie, ponieważ nagły spadek ciśnienia może spowodować utratę kontroli nad kierownicą i, w konsekwencji, wypadek drogowy. Rozwiązanie Run Flat pomaga zachować kontrolę nad samochodem. Utrata ciśnienia jest niemalże nieodczuwalna, jedynie wyświetla się informacja na wskaźniku ciśnienia w oponach. Taki wskaźnik jest warunkiem koniecznym przy posiadaniu opon typu Run Flat.

Opony zimowe Run Flat – dla kogo?

Opony Run Flat to dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie komfort i nie lubią nieprzewidywalnych sytuacji. Na takich oponach nawet po przebiciu można przejechać około 80 km przy prędkości 80km/h. Uszkodzenie jest nawet niezauważalne, ponieważ spadek ciśnienia w kole nie wpływa na zmianę jej kształtu.

Przebita opona często wiąże się z długim staniem na drodze. Niektórzy próbują wymienić koło samodzielnie, inni, nie przygotowani na taki wypadek, czekają na pomoc drogową lub kogoś, kto pomoże rozwiązać ten problem.

Opony Run Flat – cena

Niektóre samochody są specjalnie przystosowane do zainstalowania opon Run Flat. Odradza się zakładanie na nie zwykłych opon, gdyż może to skutkować złym wyważeniem. Ze względu na użyte technologie, opony te są droższe niż zwykłe modele.

Obecnie na rynku wiele znanym producentów specjalizuje się w produkcji opon Run Flat. Należą do nich, na przykład: Bridgestone, Continental, Pirelli, Michelin, Yokohama, Dunlop czy GoodYear. W związku z tym istnieje szeroki wybór modeli wśród opon zimowych. Przed zakupem warto dokładnie przejrzeć specyfikację techniczną samochodu i zdecydować, który model będzie najlepszy.

Porównaj do 4 produktów:

325
Jeszcze 20 wyników
325
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry