Wybrane filtry

Opony zimowe samochodowe 205 60 R16

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony zimowe 205 60 r16

Zbliża się zima, a to oznacza, że czas zaopatrzyć się w nowe opony zimowe. Aby kupić odpowiedni model należy w pierwszej kolejności sprawdzić, jaki rozmiar potrzebujemy. Zaleca się dobieranie rozmiaru, zalecanego przez producenta, nie bez powodu są ode dobierane pod konkretny model samochodu. Niekiedy założenie innego rozmiaru opon może spowodować wyższe opory toczenia lub inne nieprzyjemne konsekwencje. Na szczęście 205 60 r16 to popularny rozmiar i spokojnie można znaleźć w nim większość modeli opon, dostępnych na rynku.

Jak wybrać odpowiednie opony?

Przed kupnem opon, oprócz doboru odpowiedniego rozmiaru należy określić potrzeby użytkownika. Wśród nich powinien znajdować się styl jazdy, preferowany przez kierowcę. Inne opony dobierzemy do szybszej jazdy, inne do codziennej jazdy miejskiej praca-dom, jeszcze inne na wycieczki poza miasto na drogi nieasfaltowe. Należy także zwrócić uwagę na klimat miejsca, w którym opony będą użytkowane przez większość czasu. Obecnie opony, produkowane na rynek europejski są przystosowane do naszych warunków pogodowych i doskonale sprawdzają się w zmiennej pogodzie. Należy kupować opony, które świetnie radzą sobie w chłodne, deszczowe lub śnieżne dni, a także trzymają elastyczność bez względu na niskie temperatury. Opona musi być wytrzymała i odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Opony na niski budżet

Wielu z nas nie chce wydawać majątku na nowe opony zimowe. Można jednak bez problemu znaleźć takie, które nie obciążą naszej kieszeni, a doskonale sprawdzą się podczas polskich zim. Ciekawym wyborem może więc być Zeetex WP1000. To opona zimowa, dostępna również w rozmiarze 205 60 r16. Ta opona zimowa posiada certyfikat symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake), który oznacza, że opona przeszła pozytywnie testy i spełnia wymagania Unii Europejskiej. Jest to opona z najniższej półki cenowej, będzie więc idealna dla osób, które nie posiadają dużego budżetu. Opona dobrze radzi sobie z odprowadzaniem błota i śniegu, dzięki czemu usprawnia hamowanie, nawet na ośnieżonej nawierzchni.

Lepsza jakość w starciu ze śniegiem i lodem

Oponą z wyższej półki jest Barum Polaris 5. To opona klasy średniej, którą charakteryzuje najlepszy stosunek ceny do jakości. Przy produkcji opony dodano wysoką zawartość krzemionki, co znacznie wpływana trwałość danego modelu. Indeks prędkości danej opony to H, co oznacza, że dopuszczalna prędkość maksymalna to 210 km/h. Cena opon zimowych 205 60 r16 zależy od konkretnego modelu i klasy wykonania. Można kupić opony za nieco ponad 100 złotych, można jednak na nie wydać kila razy więcej.

Nie każdy potrzebuje opon z najwyższej półki, jednak warto zastanowić się nad nimi, jeśli warunki, w którym kierowca ma jeździć przez większość czasu są trudne. Przykładem opon marki premium są Continental WinterContact. To opony, przystosowane nawet do trudnych warunków pogodowych. Utrzymują dobre prowadzenie na ośnieżonych drogach i dobrze hamują nawet na oblodzonej nawierzchni. To lider wśród testów z ostatnich kilku lat. Opony są dostępne w rozmiarze 205 60 r16.

Porównaj do 4 produktów:

221
Jeszcze 20 wyników
221
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry