Wybrane filtry

Opony zimowe samochodowe 205 55 R16

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony zimowe 205/55 R16 – co należy wiedzieć

Dzisiaj każdy kierowca wie, że dobre opony samochodowe nie tylko wyglądają estetycznie, a przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo i komfort. Zastanawiając się jakie ogumienie zimowe kupić, należy pamiętać o rekomendacjach producenta samochodowego. Jeżeli w dokumentacji technicznej samochodu rekomendowane są opony zimowe 205 55 r16, to takie ogumienie należy kupić. Opona zimowa 205 55 r16, produkowana przez renomowanych producentów posiada cały szereg zalet, w tym, m.in.:

  • charakteryzuje się długim okresem eksploatacji
  • posiada dobrą przyczepnością na zimowych nawierzchniach
  • zmniejsza zużycie paliwa
  • skraca drogę hamowania

Obecnie opony zimowe 205/55 R16 znajdziemy w ofercie takich producentów samochodowych jak:

  • Hankook
  • Pirelli
  • Dunlop
  • Kormoran
  • Michelin
  • Continental i inne

Opony 205/ 55 R16 zimowe – czy marka ma znaczenie ?

Wiele kierowców, planujących wymianę ogumienia, zastanawia się nad kilkoma pytaniami, jak na przykład: co bardziej się opłaca kupić opony 205/55 R16 zimowe czy całoroczne, renomowanej marki lub tańsze? Odpowiedź zależy od wielu indywidualnych czynników, jak styl jazdy, jakim samochodem jeździmy, jak długie odległości pokonujemy, czy jeździmy tylko w mieście lub również wybieramy się w góry. I oczywiście, od wysokości budżetu, jaki możemy przeznaczyć na zakup nowego ogumienia zimowego.

Jeżeli jeździmy samochodem miejskim i przeważnie w mieście, pokonujemy nieduże odległości w takiej sytuacji możemy rozważyć zakup opon całorocznych lub opon zimowych samochodowych klasy budżetowej w doskonalej relacji jakość oraz cena. Jeżeli zimą spędzamy dużo czasu za kierownicą samochodu, pokonujemy długie trasy w różnych warunkach, należy zastanowić się nad zakupem bardzo dobrych opon zimowych, które zapewnią bezpieczeństwo oraz stabilne zachowanie samochodu na drodze ze śniegiem, oblodzonej lub z błotem pośniegowym.

Ponieważ koncerny samochodowe stale doskonalą jakość opony zimowej, w tym 205/ 55 R16, wprowadzając własne opracowania to jakość opony zimowej, w większości przypadków, będzie również zależeć od ceny. Kupując ogumienie zimowe od wiarygodnego producenta mamy pewność, iż jest wyprodukowana z surowców najwyższej jakości, zachowa wszystkie charakterystyki techniczne w warunkach niskich temperatur, zmniejszy zużycie paliwa (dot. wybranych producentów samochodowych), skróci drogę hamowania, zapewni maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort.

Więc zanim zdecydujesz się na zakup bardzo taniej opony samochodowej, zrób kalkulacje, czy taka inwestycja w twoim indywidualnym przypadku jest opłacalna. Jeżeli tak – gratulujemy wyboru. Jeżeli masz wątpliwości – rozważ zakup innej opony zimowej.

Porównaj do 4 produktów:

342
Jeszcze 20 wyników
342
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry