Gibbs Quadski – 72 km/h na lądzie i w wodzie

Gibbs Quadski – 72 km/h na lądzie i w wodzie

Dzisiaj Quadski, który trafił do sprzedaży jako oficjalnie zarejestrowany środek transportu, jest najszybszą jednostką pływającą. Alan Gibbs, który ma za sobą serie ekonomicznych porażek firmy Gibbs Technologies Ltd, opracował dziewiąty prototyp, który dzisiaj triumfuje jako model produkcyjny. Zaledwie w ciągu 5 sekund Quadski zamienia się w pojazd-amfibii. Poprzez uruchomienie tylko jednego przełącznika kierowca może schować opony z felgami i rozpocząć jazdę na skuterze wodnym. Nowy pojazd osiąga maksymalną prędkość 72 km/h zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Silnik motocyklowy (1.3 litra, 4 cylindra, 175 hp) producenta BMW AG uruchamia hybrydę quada i wodnego skutera, który waży prawie 600kg. Według Gibbsa, pojazd-amfibia, długość którego wynosi 3.20 m, charakteryzuje się niedużymi rozmiarami i zwinności. Jest odpowiednim środkiem transportu dla miłośników sportowych, organów ścigania jednostek medycznych i innych jednostek zawodowych.

Szerokość: Wysokość: Urząd:
Prędkość:

Quadski - dziewiąta próba Gibbsa

Quadski jest dziewiątym prototypem, opracowanym przez the Gibbs Sports Amphibians company w zakresie pojazdów amfibia. Ponad 200 milinów dolarów oraz 15 lat pracy było zainwestowane w opracowanie jednomiejscowego, skutecznego na wodzie środka transportu. Jego sprzedaż rozpoczyna się w listopadzie na rynku USA – w 73 rocznicę urodzin założyciela tej firmy, pochodzącej z Nowej Zelandii. W czasie istnienia firmy producent zarejestrował ponad 300 patentów dotyczących pojazdów amfibia. Jak dotąd jednak nie osiągnął sukcesu ekonomicznego. Poprzednik Quadski, rodzaj Mazdy o nazwie Aquada, nie otrzymał pozwolenia do jazdy na lądzie, ponieważ nie posiadał poduszki powietrznej. Z kolei Quadski nie otrzymał pozwolenia w kategorii transportu Off-Road, która nie zawiera wiele wymagań, a które standardowo muszą być spełnione przez inne środki transportu.

Nowy sposób podróżowania

Alan Gibbs opisuje nowy pojazd-amfibię jak kompletnie nowe spojrzenie na podróżowanie. Stworzony dla wszystkich, którzy kochają naturę i podróże Off-Road, którzy lubią polowanie i rybołówstwo. Quadski oferuje unikalne połączenie takich cech, jak wykonanie, bezpieczeństwo, komfort oraz wszechstronność.

Premiera na rynku europejskim jest zaplanowana na rok 2014. Quadski powinien być dostępny na rynkach lokalnych w kolorach czerwonym, żółtym, niebieskim, srebrnym oraz czarnym. Czas pokaże czy nowy pojazd, który jednak zwyciężył jako model produkcyjny, wejdzie do historii Gibbsa jako kolejna bardzo droga zabawka dla bogatych podróżników. Ostatecznie o tym zadecydują klienci Gibbsa - wielbicieli natury, którzy zrezygnują lub zainwestują wygórowaną kwotę 30 000 Euro, zdobywając nowe doświadczenie podróżnicze.

Zapisz się do naszego newslettera

Odpowiedz: {{replyComment.author}}
wszystkie pola są obowiązkowe
Komentarz został przesłany pomyślnie

Pokaż klasyczną wersję strony