Wybrane filtry

Opony 235 40 R18

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony samochodowe 235 r18 40

Wybór opon to ważny element w trakcie kompletowania wyposażenia do samochodu. Ma on szczególnie znaczenie głównie zwłaszcza ze względu na to, że odpowiedni rozmiar nie tylko wpływa na komfort jazdy, ale także na jej bezpieczeństwo. Im lepiej dobrana opona, tym lepiej komponuje się autem, tym lepsza przyczepność w zależności od masy pojazdu. Samochody o większej masie osiągną lepszą trakcję na oponach nieco szerszych. Opony r18 235x40 to szerokie ogumienie, stosowane głównie w samochodach o większej mocy silnika, tych typu SUV oraz z napędem na 4 koła. Należy pamietać, że większa opona i większa jej masa to również większe tarcie o powierzchnię. Co za tym idzie, ogumienie ściera się nieco szybciej, co również wpływa na podwyższenie spalania paliwa i wydzielanie CO2 do atmosfery.

Szersze opony to najlepsza opcja do samochodów, które będą jeździć nie tylko po drogach asfaltowych, ale także po terenie piaszczystym, zalesionym, pełnym w przeszkody typu kamienie lub korzenie. Najlepiej wybierać rozmiar opon, przewidziany z góry przez producenta. Jest to najlepsza opcja, gdyż specjaliści po wielu różnych obliczeniach wybrali ten rozmiar, który pod każdym względem sprawdzi się najlepiej w danym modelu pojazdu. Rozmiar fabryczny jest dobierany w taki sposób, aby obniżyć do minimum ścieranie się i tym samym wydłużyć eksploatację.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon?

Jeśli zamierzamy kupić tanie opony 235x40x18 to warto przyjrzeć się towarom klasy ekonomicznej. Ciekawą opcją może być Firemax FM601. To opona letnia dodatkowo wzmocniona w taki sposób, aby usprawnić jazdę oraz zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa nawet podczas wykonywania trudniejszych manewrów oraz jazdy w bardziej wymagającym terenie. Opona posiada asymetryczny bieżnik, podzielony na dwie różne części. Część zewnętrzna odpowiada za przyczepność na każdym rodzaju nawierzchni. Umieszczone na niej lamele (nacięcia) maja za zadanie utrzymać przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby punt styku opony z podłożem był jak największy. Takie rozwiązanie nie tylko poprawia trakcję, ale sprawia, że auto lepiej reaguje na ruchy kierownicą.

Opony z wyższej półki

Ci kierowcy, którzy liczą na najwyższa jakość wykonania oraz najnowocześniejsze technologie mogą wybrać model Eagle F1 Asymmetric 5 od Goodyear. Ta opona letnia to jedna z najczęściej wybieranych opon z półki Premium. Opona wielokrotnie zajęła najwyższe miejsca w różnych testach. Specjalnie dobrana mieszanka gumowa utrzymuje swoje właściwości w każdych temperaturach oraz pozwala osiągnąć jeszcze krótszą drogę hamowania nie tylko na suchej, ale i na mokrej nawierzchni.

Porównaj do 4 produktów:

315
Jeszcze 20 wyników
315
Ist eine bezahlte Anzeige

Opony samochodowe 235 r18 40

Opony r18 235x40 to rozmiar dla wymagających kierowców. W większości spotykane są one w samochodach o większej mocy silnika, czasem również w tych z napędem na cztery koła. Ze względu na swoje gabaryty, opony w tym rozmiarze powinny być mocne i wytrzymałe. Montuje się je na ogół w samochodach o większej wadze, dzięki czemu wzmocniona konstrukcja pozwala na bezpieczniejsza i bardziej stabilną jazdę. Bardzo ważne jest, aby opona była odporna na uszkodzenia zewnętrzne, zwłaszcza gdy ma być użytkowana nie tylko w warunkach miejskich przy codziennej jeździe, ale również poza miastem na drogach nieasfaltowych, po piasku i kamieniach bądź korzeniach.

Jak wybrać oponę?

Znając już rozmiar opony można wybierać spośród wielu dostępnych na rynku modeli i producentów. Warto na początek zastanowić się nad budżetem, który posiadamy na zakup ogumienia. Opony dzielą się na produkty z trzech półek. Pierwsza z nich ekonomiczna, to najtańsze z możliwych opcji. Nie oznacza to wcale, że są to wyroby niskiej jakości. Producenci opon ekonomicznych używają do swoich wyrobów nowoczesnych technologii i czerpią z wiedzy specjalistów z najwiekszych koncernów oponiarskich.

Bez problemu można znaleźć tanie opony 235x40x18. Dobrym wyborem będą Firemax FM601. To opony letnie przeznaczone do samochodów osobowych. Są dodatkowo wzmacniane, jak większość opon w tym rozmiarze, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerom. Opona ta będzie doskonała zarówno do jazdy po mieście, jak i wycieczki poza miasto na autostradach i drogach bocznych. Asymetryczna rzeźba bieżnika jest świetna w każdych warunkach. Jej wewnętrzna część, bogata rowki obwodowe, odpowiedzialna jest za oczyszczanie opony z błota i wody. Za to część zewnętrzna posiada sieć lameli (nacięć na całej powierzchni opony), mających za zadanie utrzymać optymalny poziom przyczepności bez względu na rodzaj nawierzchni. Lamele mają różną grubość i kąt nachylenia po to, aby zapewnić jak największe osiągi.

Opony dla wymagających kierowców

Jednymi z najpopularniejszych opon na rynku w rozmiarze r18 235x40 są Continental PremiumContact 6. To niezawodne ogumienie letnie z półki Premium, które sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach w różnym przedziale temperatur. Dzięki swojej budowie oraz użyciu nowoczesnej mieszanki polimerów opona zachowuje swoje właściwości nawet w gorące, letnie dni. Opona w porównaniu do swojego poprzednika zapewni o 16% dłuższy przebieg. Niskie opory toczenia zapewniają cichą jazdę oraz niskie zużycie paliwa. Opona została wyposażona w makrobloki, które gwarantują precyzję podczas prowadzenia i szybką reakcję w trakcie pokonywania trudnych manewrów, jak nagłe hamowanie czy dynamiczna zmiana pasa. Zoptymalizowana transmisja sił bocznych zapewnia najwyższy stopień przyczepności, co oznacza komfortową jazdę.

Powrót do góry