Wybrane filtry

Opony 215 60 R16

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony samochodowe 215 r16 60

Wybierając opony zwracamy uwagę na różne czynniki. Patrzymy przede wszystkim na rzeźbę bieżnika, to w jaki sposób umiejscowione są na niej lamele (nacięcia, odpowiedzialne za przyczepność na każdym rodzaju nawierzchni) oraz ogólną budowę ogumienia. Należy również zwrócić uwagę na rozmiar. Większość modeli samochodów posiada kilka dopuszczalnych rozmiarów, jednak każdy z nich ma swój unikalny rozmiar fabryczny. Jest to rozmiar, który został dopasowany do danego auta jako idealny. Nie bez powodu producenci zdecydowali się właśnie na niego. Został wyliczony na podstawie różnych testów oraz takich danych, jak waga pojazdu oraz jego moc.

Dlaczego rozmiar jest tak ważny?

Warto celować właśnie w rozmiary fabryczne opon, gdyż to właśnie one są w stanie uzyskać z auta maksymalne jego osiągi przy jednoczesnym niewielkim zużyciu się opony. Odpowiednio dobrane ogumienie pozwala kierowcy cieszyć się swoimi właściwościami przez wiele sezonów. Opony 215x60x16 to popularny rozmiar wśród samochodów osobowych. Często używany jest przez użytkowników, posiadających auta o nieco większej mocy. Doskonale nadaje się jako ogumienie do codziennej jazdy po mieście. W zależności od potrzeb, w danym rozmiarze można dobrać opony o różnej budowie. Mogą być lżejsze i bardziej dynamiczne, jak również bardziej masywne i dodatkowo wzmocnione. Te drugie przydadzą się w przypadku,

Opony mogą uratować życie

Odpowiedni dobór opon jest ważny nie tylko ze względów estetycznych czy ekologicznych. Ważne jest, aby dobrać ogumienie do przeznaczenia samochodu w taki sposób, aby zapewniły zarówno kierowcy, jak i wszystkim pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Podczas wyboru opon zimowych należy zwrócić uwagę na rzeźbę bieżnika. Najlepiej sprawdzają się opcje z kierunkowym oraz symetrycznym bieżnikiem. Oznacza to, że jest on podzielony na dwie, równe części. Ciekawą opcją są opony Toyo Snowprox S953. Opony posiadają symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake), co oznacza, że pozytywnie przeszły testy oraz spełniają wymogi Unii Europejskiej w kwestii przyczepności na śniegu. Opony posiadają kierunkowy bieżnik z nacięciami w kształcie litery V. Odpowiadają one za odprowadzanie zanieczyszczeń spod czoła opony, a także gwarantują dobra przyczepność w każdych warunkach.

Dla wymagających kierowców, szukających doskonałej zimowej opony 215 na 60 na 16 dobrym wyjściem będzie również Hankook Winter i*cept evo 2 W 320. Opona posiada szerokie rowki obwodowe, zapobiegające powstawaniu zjawiska aquaplaningu. Zapewniają krótką drogę hamowania, również na mokrej i ośnieżonej drodze, a także gwarantują stabilne prowadzenie kierownicy. Opony zostały stworzone z mieszanki z dodatkiem krzemionki, która zachowuje swoje właściwości oraz elastyczność nawet przy niskich temperaturach.

Porównaj do 4 produktów:

688
Jeszcze 20 wyników
688
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry