Wybrane filtry

Opony 215 50 R17

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony samochodowe opony 215 50 r17

Zakup opon powinien opierać się na kilku podstawowych kryteriach. Jednym z nich jest rozmiar opony. Do większości aut osobowych, produkowanych obecnie można założyć opony w kilku rozmiarach. Jest jednak rozmiar opon fabrycznych i warto zwrócić szczególną uwagę właśnie na ten, rekomendowany przez producenta. Jest to o tyle ważne, że właśnie ten rozmiar najlepiej sprawdzi się w danym modelu pojazdu. Jeśli rozmiar fabryczny to 215 50 r17, wybierając go można mieć pewność, że oszczędność paliwa będzie maksymalna głównie na zminimalizowane tarcie, uzyskane dzięki idealnemu stosunkowi rozmiaru do masy i gabarytów pojazdu.

Przeznaczenie opon

Kolejnym czynnikiem, wpływającym znacznie na wybór odpowiednich opon jest ich przeznaczenie. W pierwszej kolejności warto pomyśleć o warunkach, w których pojazd będzie użytkowany. Jeśli większość czasu będzie to jazda po mieście i rzadkie wypady za miasto, warto skupić się na oponach o mniejszym rozmiarze, bardziej przystosowanych do codziennej jazdy i warunków asfaltowych. Jeśli zaś samochód ma napęd na cztery koła i będzie musiał pokonywać drogi nieasfaltowe, szutrowe bogate w przeszkody w postaci kamieni, piasku czy korzeni najlepiej zainwestować w większe opony o wzmocnionej konstrukcji. Będą one cięższe i masywniejsze, ale zdecydowanie lepiej poradzą sobie w trudnych warunkach.

Jakie opony 215 50 r17 wybrać?

Rynek oferuje ogromny wybór opon w rozmiarze 215 50 r17. Oprócz przeznaczenia każdy klient stoi również przed wyborem budżetu na takie opony. Istnieją trzy półki cenowe, wśród których można wybierać. Pierwsza z nich to klasa ekonomiczna. Znajdują się w niej opony o najniższej cenie dla osób, które nie mają zbyt wygórowanych wymagań ani wysokiego budżetu. Jednak nie oznacza to, że opony są słabej jakości. Producenci ogumienia wyspecjalizowali się w tworzeniu opon ekonomicznych, dostosowanych do każdych warunków pogodowych. Ciekawym rozwiązaniem na tanie opony 215 50 r17 może być model Imperial All Season Driver. Jest to opona całoroczna, dzięki czemu nie trzeba skupiać się na co sezonowej wymianie. Charakteryzuje się dużymi blokami, które odpowiadają za przyczepność na suchej nawierzchni. Posiadają kierunkową rzeźbę bieżnika, która jest najlepszą opcją dla tego rodzaju opon.

Opony z wyższej półki

Jeśli jednak szukasz czegoś, co odpowie twoim dużym oczekiwaniom, możesz rozważyć kupno Uniroyal RainSport w rozmiarze 215 50 r17. To opona letnia klasy średniej, która charakteryzuje się najbardziej korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Opona posiada lamele (wcięcia) na środkowej części swojej powierzchni, stworzone na podstawie nowoczesnej technologii, nazwanej «skórą rekina» ze względu na przypominający wygląd. Dzięki temu uzyskano doskonałe odprowadzanie wody oraz zanieczyszczeń spod czoła opony. Opona zyskała wysokie noty w badaniach hamowania na mokrej nawierzchni, co daje dodatkowe poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas wykonywania nagłych manewrów w złych warunkach pogodowych. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest bieżnik. Lepsza przyczepność i mniejsze tarcie oznacza dłuższą żywotność opony, a co za tym idzie, większą oszczędność.

Porównaj do 4 produktów:

446
Jeszcze 20 wyników
446
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry