Wybrane filtry

Opony 195 50 R15

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony samochodowe 195 r15 50

Warto wybierać rozmiar opon, fabrycznie przypisany do danego modelu samochodu. Jest to o tyle ważne, gdyż specjaliści, tworząc pojazd wyliczają idealnie pasujący do niego rozmiar opon. Opony takie mają odpowiednią masę względem masy pojazdu, dzięki czemu udaje się wydłużyć maksymalnie okres eksploatacyjny. Wybór rekomendowanego przez nich oznacza więc oszczędność środków. Jeśli jednak potrzebujemy opon do zadań specjalnych, można wybrać modele o wzmocnionej konstrukcji lub grubszych żebrach, które doskonale poradzą sobie w terenie nieasfaltowym, na piasku i kamieniach.

Cechy opon 195x50 r15

Opony r15 195x50 najczęściej montuje się w samochodach o mniejszych gabarytach i o mniejszej masie. Ich ciekawa budowa, łącząca stosunkowo dużą szerokość do małej średnicy świetnie sprawdzi się w pojazdach o mniejszej mocy silnika. Opony takie doskonale trzymają się drogi, ze względu na ilość lameli (nacięć) na całej swojej powierzchni. Lamele odpowiedzialne są właśnie za przyczepność. Ich specyficzne rozstawienie zmienia się w zależności od tego, czy opony są przeznaczone do jazdy w zimę czy latem. Opony o mniejszej średnicy gorzej radzą sobie w terenie, jednak sprawdzają się świetnie w mieście, doskonale trzymają się drogi oraz szybko reagują na takie manewry, jak nagła zmiana pasa czy awaryjne hamowanie.

Cena a jakość

Dużą popularnością na rynku oponiarskim cieszą się opony z najtańszej, ekonomicznej, półki cenowej. Osiągnęły tak duży sukces głównie dzięki temu, że oprócz niskiej ceny cechuje je również względnie dobra jakość. Tanie opony 195x50x15 to na przykład Superia Bluewin UHP. To opona zimowa, posiadająca symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake). Dzięki temu można być pewnym, że opona została sprawdzona w kwestii przyczepności na śniegu i spełniła wymogi Unii Europejskiej.

Bardziej wymagający kierowcy mogą zainwestować w model WinterContact TS 860 marki Continental. To produkt z najwyższej półki, który w wielu testach z różnych lat zdobył najlepsze miejsca. Dany model osiągnął skrócone o 5% hamowanie na śniegu i o 4% na lodzie względem swojego poprzednika. Opona została wyprodukowana na bazie mieszanki gumowej Cool Chill z wysokim dodatkiem krzemionki. Dzięki temu zachowuje swoje właściwości w każdych warunkach, pozostaje elastyczna nawet przy niskich temperaturach. Opona została zaprojektowana tak, że w przypadku ostrego hamowania na śliskiej nawierzchni pokrywa się powłoką, która zwiększa procent styku opony z podłożem, a tym samym pozwala na lepsze panowanie nad pojazdem, nie pozwalając mu wpaść w poślizg.

Porównaj do 4 produktów:

366
Jeszcze 20 wyników
366
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry