Wybrane filtry

Opony 185 60 R14

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony samochodowe 185 r14 60

Na rynku dostępnych jest setki różnych modeli opon w wielu mniej lub bardziej popularnych rozmiarach. Należy pamiętać, że opony 185 na 60 na 14 montuje się głównie w samochodach średniej wielkości, o średniej mocy silnika. Większość z nich to samochody, użytkowane głównie do jazdy na codzień na trasie praca - dom, sporadycznie do wyjazdów na urlop lub w trasę. Opony powinny być dobrane nie tylko pod względem rozmiaru, ale także przeznaczenia.

Wśród opon w rozmiarze 185x60 r14 można znaleźć zarówno te lżejsze, bardziej poręczne, do jazdy po mieście. Świetnie sprawdzą się zarówno na mokrej lub suchej drodze. ważne, aby opona nie była zbyt ciężka, jeśli nie mamy zamiaru jeździć dużo w terenie. Zmniejszy to tarcie opo, a co za tym idzie, opory toczenia. Niskie opory toczenia to oszczędność paliwa, a tym samym wydzielania CO2 do atmosfery. Warto także pamiętać, że dobrze dobrany rozmiar opon zwiększa ich żywotność.

Opony to inwestycja na lata

Należy pamiętać, że opony to wybór na co najmniej kilka sezonów. Wypadałoby więc zastanowić się dobrze nad tym, czego potrzebujemy. Jeśli nie posiadamy dużego. budżetu, a i nie mamy dużych potrzeb względem opon, bo zamierzamy jeździć w typowych warunkach drogowych, warto zastanowić się nad kupnem opon klasy ekonomicznej bądź średniej. Opony ekonomiczne to najtańsza opcja na rynku. Nie posiadają one najnowocześniejszych technologii, mimo to korzystają z rozwiązań droższych producentów, co oznacza, że ich zakup będzie pewny, a jazda komfortowa.

Przykładem taniej opony 185x60x14 będzie Firemax FM805+. To opona zimowa do samochodów osobowych. Posiada symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake), oznaczający, że przeszła testy Unii Europejskiej w kwestii przyczepności na śniegu. Można więc być pewnym jej właściwości jezdnych nawet podczas złej zimowej pogody. Bieżnik opony sprawnie odprowadza wodę oraz zanieczyszczenia spod kół. Opona została stworzona z mieszanki gumowej, która charakteryzuje się wolnym ścieraniem, dzięki czemu wydłużamy okres eksploatacyjny.

Najlepszy stosunek ceny do jakości proponują opony klasy średniej. To wyroby dobrej jakości, pozwalające otrzymać całkiem zadowalające osiągi przy jednoczesnej niskiej cenie. Warto zajrzeć w ofertę firmy Nokian, która prowadzi sprzedaż opon z tej półki cenowej. Posiadają one krótką drogę hamowania w każdych warunkach oraz dobrą przyczepność do nawierzchni.

Porównaj do 4 produktów:

343
Jeszcze 20 wyników
343
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry