Wybrane filtry

Opony 165 70 R14

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony samochodowe 165 r14 70

Opony dobiera się według różnych czynników. Rozmiar opon jest bardzo ważny, aby wydobyć z pojazdu jego maksymalne osiągi oraz dać możliwość ogumieniu zachować wszystkie właściwości. Jeśli szukamy opon w rozmiarze 165x70 r14 to należy wiedzieć, że jest to rozmiar mały, stosowany głównie w samochodach o mniejszych gabarytach oraz tych z mniejszą pojemnością silnika. Te niewielkie opony są lekkie, dzięki czemu pozwalają zmniejszyć opory toczenia. Niewielkie opory toczenia to przede wszystkim bardziej ekonomiczna jazda. Mniejsze tarcie powoduje niższe spalanie paliwa, a co za tym idzie, mniej CO2 dostaje się do atmosfery. Niskie opory toczenia to także mniejszy hałas zarówno w kabinie, jak i na zewnątrz pojazdu. Ale najważniejszą cechą tego obniżonego parametru jest ich wydłużona żywotność, dzięki której każdy użytkownik może Cieszyć się ogumieniem niejeden sezon.

Tanie opony 165 r14 70

Wielu kierowców ceni sobie niską ceną w połączenie z dobrą jakością. Mogą to zapewnić opony klasy ekonomicznej. Są to najtańsze opcje na rynku, jednak specjaliści od tworzenia takiego ogumienia korzystają z technologii, wykorzystywanych przy projektowaniu opon Premium. Dzięki temu udaje się pogodzić dobre osiągi z przystępną ceną. Ciekawa opcją opony 165 na 70 na 14 będą Imperial Snowdragon HP. To zimowe opony, przeznaczone dla samochodów osobowych o niewielkich rozmiarach, sprawdza się także świetnie w autach o większej mocy.

Opony zostały stworzone z nowoczesnej mieszanki gumowej, która doskonale zachowuje się w każdych warunkach pogodowych, zachowuje elastyczność nawet w zimne dni. W oponach zastosowano kierunkową rzeźbę bieżnika, najlepsze rozwiązanie dla opon zimowych. Opony z takim bieżnikiem posiadają nacięcia w kształcie litery V, umiejscowione w centralne części. Mają one za zadanie utrzymać odpowiednią przyczepność na mokrej i ośnieżonej drodze. Rowki obwodowe odprowadzają wodę i zanieczyszczenia i zapobiegają powstawaniu zjawiska aquaplaningu. Opony świetnie sprawdzą w mieście, dobrze reagują na ruchy kierownicą podczas wykonywania nagłych manewrów, jak hamowanie czy szybka zmiana pasa.

Niezawodność i bezpieczeństwo w trakcie jazdy

Jednym z najchętniej wybieranych modeli opon w rozmiarze 165 r14 70 są Nokian WR D4. To opona zimowa fińskiego producenta klasy Premium. Odpowiada potrzebom najbardziej wymagających kierowców. Żebro centralne, na którym znajdują się lamele (nacięcia) o różnej głębokości oraz długości odpowiadają za precyzję i kontrolę podczas prowadzenia. Nacięcia utrzymują przyczepność opony co sprawia, że nawet podczas jazdy na śniegu nie tracą one swoich właściwości jezdnych. Przekłada się to znacznie na komfort prowadzenia oraz poczucie bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów. Opona wyposażona została we wskaźnik zużycia bieżnika. Dzięki temu można łatwo zaobserwować tempo ścierania oraz wiadomy będzie termin wymiany.

Porównaj do 4 produktów:

465
Jeszcze 20 wyników
465
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry