Poradź szybko i bezpiecznie z najmniejszym miejscem do parkowania z pomocą systemu wspomagającego parkowanie

Poradź szybko i bezpiecznie z najmniejszym miejscem do parkowania z pomocą systemu wspomagającego parkowanie

Czy pamiętasz swoje pierwsze lekcje nauki jazdy? Bezlitosny instruktor, który kazał wcisnąć się i zaparkować na miniaturowym odcinku. W czasach, kiedy zwiększa się liczba zwolenników jazdy limuzynami, a miejsca parkingowe stają się coraz mniejsze i rzadsze, asystent parkowania może być bardzo pomocnym rozwiązaniem. Aczkolwiek, zanim zdecydujesz się kupić jakiekolwiek akcesoria samochodowe, niezależnie od tego, czy jest to asystent parkingowy czy inny dodatek, powinieneś więcej dowiedzieć się o produkcie.

Jakość kamery jest istotna

Człowiek reaguje intensywnie na bodźce wzrokowe. Dzisiaj producenci układów automatycznej zmiany kierunków działania przystosowali się do tej sytuacji. Żeby skorzystać z asystenta parkowania, kamerę instaluje się w tylnej części pojazdu. Kamera zaczyna pracę w momencie uruchomienia biegu wstecznego, i kierowca widzi otaczający teren na monitorze na kokpicie. Jakość oraz możliwości kamery są decydującymi czynnikami w przypadku wiarygodności obrazu na monitorze wideo. Wodoodporna mini kolorowa kamera powinna zatem również dostosować się pionowo z kątem widzenia wynoszącym 180°. Ostatecznie, kierowca musi zauważyć przeszkody, znajdujące się na niskich wysokościach. Szczególnie w sytuacji, kiedy kierowca parkuje w niedużej i problematycznej przestrzeni w ciemnościach, asystent parkingowy musi zapewnić dobre nocne widzenie. Zintegrowane IR reflektory z zasięgiem nawet do 5 metrów zapewniają nocny widok. Dla osób, które chcą lepszą wersję asystenta, instalowanie odgrywa znaczącą rolę. Przede wszystkim, instalacja powinna przebiegać sprawnie i bez wysiłku, nie wymagać wiedzy technicznej. Na przykład, z systemem zmiany kierunków od luis.de, asystent parkingowy zmienia się w legalny uchwyt. Kierowca z łatwością może zamienić go i podłączyć do światła cofania. Kolorowy monitor również jest podłączony do 12V systemu pokładowego i mocuje się za pomocą uchwytu z przyssawką na kokpicie.

Szerokość: Wysokość: Urząd:
Prędkość:

Asystent parkingowy informuje o przeszkodach za pomocą dźwięków

Za pomocą ultradźwiękowych czujników parkowania asystent staje się słyszalny. Czujniki montowane są na tylnych oraz bocznych stronach samochodu. Wyświetlacz LED informuje o zbliżeniu się do przeszkody. W zależności od odległości do przeszkód, LED-y zmienia kolor. Oprócz tego zbliżenie jest sygnalizowane intensywnymi ostrzegającymi dźwiękami, które przekształcają się w ciągły sygnał dźwiękowy. W ostatniej fazie kierowca powinien nacisnąć na hamulce. W systemach wyłącznie akustycznych wyświetlacz LED został pominięty. W tym przypadku kierowca powinien polegać wyłącznie na swoim słuchu. Oprócz ultrasonograficznej metody została zastosowana technologia pomiarów radarowych. Zalety takich systemów:

  • mniejszy wysiłek techniczny
  • mniejsza waga
  • brak widocznych czujników
  • odporność na fale ultradźwiękowe

Wady asystenta parkowania: w warunkach mocnego deszczu mogą wystąpić błędy w pomiarach.

Niezależenie od asystenta parkowania: obserwuj co się dzieje z tyłu

Jeżeli chcesz mieć dodatkowy komfort, parkując samochód, rozważ w pełni automatyczny system, który wirtualnie przejmuje sterowanie kierownicą. Przede wszystkim asystent parkowania zauważa szczegóły pod czas parkowania na wystarczająco dużej odległości. Teraz kierowca jedynie musi puścić kierownice i wykonać zalecenia, aby idealnie zaparkować samochód. Jedynie co pozostaje, to kontrolowanie pedału, a automatyczny system zatroszczy się o resztę. Niemniej jednak nie warto całkowicie ufać temu komfortowemu rozwiązaniu. Pomimo, że możesz puścić kierownicę na jakiś krótki moment, ważne jest kontrolować co się dzieje z tyłu. W ten sposób zadbasz nie tylko o opony oraz felgi swojego samochodu. Powinieneś również pamiętać o innych uczestnikach ruchu oraz ich pojazdach. Przecież to kierowca samochodu ponosi odpowiedzialność za jakiekolwiek szkody.

Zapisz się do naszego newslettera

Odpowiedz: {{replyComment.author}}
wszystkie pola są obowiązkowe
Komentarz został przesłany pomyślnie

Pokaż klasyczną wersję strony