REGULAMIN SPRZEDAŻY SKLEPU INTERNETOWEGO

§ 1 Zawarcie umowy / proces zamówienia

Za pośrednictwem naszego portalu internetowego mają Państwo możliwość zamawiania oferowanych artykułów korzystając z formularza internetowego, maila, telefonu lub faksu. Wypełnienie formularza oraz przesłanie zamówienia skutkuje wiążącą ofertą z Państwa strony. Zamówienie internetowe, mailowe, telefoniczne oraz złożone za pośrednictwem faksu mają taką samą moc prawną. Składając zamówienie oświadczają Państwo w sposób wiążący, że akceptujecie niniejsze Ogólne Warunki Handlowe (OWH) i wyrażacie chęć nabycia zamawianych artykułów. Złożenie zamówienia potwierdzamy elektronicznie lub telefonicznie; potwierdzenie to nie jest jednak jednoznaczne z przyjęciem zamówienia do realizacji. Umowa staje się skuteczna wraz z otrzymaniem przez Państwa zamówionych artykułów, najpóźniej po upływie przysługującego Państwu 10-dniowego okresu zwrotu.

§ 2 Ogólne warunki dostawy i płatności

Przesyłka na terenie Polski jest bezpłatna, Państwo nie ponosicie żadnych dodatkowych kosztów. Bezpłatna dostawa dotyczy wyłącznie opon samochodowych. W przypadku felg, kół kompletnych oraz innych artykułów doliczane są koszty dostawy. Formy płatności za towar obowiązujące w sklepie Delticom: - płatność kartą kredytową - przelew elektroniczny (Sofortbanking) - przedpłata przelem tradycyjnym - pobranie (płatność przy odbiorze) W przypadku pobrania, dokumentem potwierdzającym płatność jest List Przewozowy. W przypadku dostaw za granicę zastrzegamy sobie prawo do ewentualnego ograniczenia wyboru sposobów płatności.

§ 3 Odbiór towaru

Przed odbiorem towaru, prosimy o sprawdzenie czy jest zgodny ze złożonym zamówieniem. Opony w celach transportowych są spięte taśmą lub folią, co umożliwia odczytanie z nich podstawowych informacji. W przypadku niezgodności należy odmówić odbioru i natychmiast skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Niezwłocznie wyślemy zamówiony towar. Jeśli dotarła do Państwa uszkodzona przesyłka należy spisać protokół szkody w obecności kuriera i skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

§ 4 Dostawa firmą kurierską

Firma kurierska dostarcza przesyłki do klientów w godzinach 8.00- 18.00. Nie można określić, ani zagwarantować konkretnej godziny doręczenia. Jeśli chcą Państwo uzyskać dokładne informacje prosimy o kontakt z firmą doręczającą. W mailu potwierdzającym wysyłkę towaru znajdują się numery przesyłek, dzięki którym można sprawdzić status doręczenia na stronie dostawcy lub skontaktować się z nim telefonicznie. W sytuacji, gdy kurier nie zastanie odbiorcy, pozostawia informację o próbie doręczenia w postaci AWIZO. W kolejnym dniu po próbie dostarczenia, paczka będzie przechowywana w lokalnym oddziale firmy kurierskiej, skąd można ją odebrać osobiście. W przypadku braku odbioru osobistego następuje kolejna próba doręczenia.

§ 5 Nasza 30-dniowa oferta zwrotu towaru

Nasza 30-dniowa oferta zwrotu towaru W ciagu 30 dni od daty otrzymania przesyłki mogą Państwo pisemnie (e-mail) odstąpić od zawarcia umowy bez podania przyczyny wypełniając specjalny formularz Delticom. 

Bieg terminu rozpoczyna się najwcześniej wraz z otrzymaniem artykułów. W celu zachowania terminu odstąpienia od umowy wystarczy odpowiednio wcześnie poinformować obsługę sklepu. 

Rezygnację należy kierować pod adres:
e-mail: oponytanio@delti.com 
faks: 0048 618-800-899
Adres: Delticom AG, Brühlstraße 11, 30169 Hannover, Niemcy. 

W przypadku odstąpienia od umowy prosimy Państwa o dobrowolne podanie nam przyczyny zwrotu. Obowiązkowe jest natomiast podanie wszelkich informacji, dzięki którym będziemy mogli zrealizować proces zwrotu w sposób satysfakcjonujący obie strony transakcji. Tylko firma Delticom AG może zlecać odbiór przesyłek zwrotnych. Zastrzegamy sobie prawo do nieodbierania przesyłek realizowanych przez klientów bez porozumienia z Biurem Obsługi Klienta sklepu internetowego. Zwrot towaru możliwy jest wyłącznie, jeśli nie nosi on znamion użycia. 

Koszt zwrotu towaru ponosi klient i jest on ustalony w kwocie 25 PLN za paczkę w przypadku towarów standardowych. 

Oferta nasza wykracza poza warunki ustawowe, zgodnie z którymi prawo do zwrotu przysługuje Państwu jedynie w ciągu 10 dni po otrzymaniu przesyłki. Nasza dobrowolna 30-dniowa oferta zwrotu oraz możliwość odstąpienia od umowy, nie obejmuje dostaw artykułów, które są wykonywane według specyfikacji klienta. Przyjęcie zwrotu kompletnych kół możliwe jest wyłącznie po zapłacie ryczałtowych kosztów obsługi w wysokości 470 PLN wynikających z niniejszej ustalonej umowy. 

Prosimy używać naszego opakowania do transportu i chronić artykuły przed uszkodzeniami. Opony do wysyłki należy przygotować w taki sam sposób jak były dostarczone. Szczególnie w przypadku kompletnych kół, prosimy zabezpieczyć boczne strony wystarczającą ilością tektury i taśmą do pakowania paczek. W przypadku uszkodzeń powstałych w wyniku nieprawidłowej obsługi lub wadliwego opakowania podczas przesyłki zwrotnej, zastrzegamy sobie prawo do podnoszenia roszczeń odszkodowawczych. Przedsiębiorstwa transportowe przyjmują jedynie artykuły, które są prawidłowo opakowane.

§ 6 Zastrzeżenie własności

Zastrzegamy sobie prawo własności wszystkich dostarczonych przez nas artykułów do momentu, w którym zostaną spełnione wszystkie nasze wierzytelności wobec Państwa lub wobec tej osoby, która przyjęła artykuły. 

Dotyczy to także wierzytelności, które mogą powstać w przyszłości. W celu dochodzenia naszego zastrzeżenia własnosci, jesteśmy uprawnieni do zażądania natychmiastowego wydania artykułów z wyłączeniem wszelkich praw zatrzymania, chyba że chodzi o stwierdzone prawomocnie i bezsporne roszczenia wzajemne.

§ 7 Odpowiedzialność za poprawność informacji w portalu internetowym

Nie gwarantujemy, że portal internetowy będzie odpowiadać Państwa wymaganiom i że będzie dostępny przez caly czas bez przerwy w sposób bezpieczny i bezbłędny. Korzystanie z portalu internetowego nastepuje na Państwa własne ryzyko. Nie przejmujemy odpowiedzialności w szczególności w związku ze zdarzeniami, do których może dojść w wyniku korzystania z portalu internetowego i za poprawność informacji uzyskiwanych w ramach portalu. W wyjątkowych sytuacjach zastrzegamy sobie prawo do zaproponowania Państwu innego towaru niż zamówiony, o takich samych lub lepszych parametrach.

§ 8 Ochrona własności intelektualnej

Teksty, zdjęcia, dźwięki, grafiki, animacje i filmy wideo oraz ich rozkład na naszych stronach internetowych podlegają ochronie ustawy o prawie autorskim i innych prawach chronionych. Zawartość tych stron internetowych nie może być kopiowana, rozpowszechniana, zmieniana lub udostępniana osobom trzecim. Poza tym nasza strona internetowa zawiera zdjęcia, które podlegają prawom autorskim osób trzecich. O ile nie podano inaczej, wszystkie znaki markowe na naszych stronach internetowych są chronione prawem o znakach towarowych. Nie udzielamy licencji na korzystanie z naszej własności intelektualnej lub własności intelektualnej osób trzecich.

§ 9 Dane osobowe

Dane wprowadzone do formularza zamówień są wykorzystywane przez Delticom AG wyłącznie w celu realizacji zamówień, udzielania informacji handlowej oraz badania satysfakcji klienta. Dane firmowe i osobowe są przesyłane i przechowywane z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, spełniających wymagania polskiego prawa. Każdej osobie lub podmiotowi przysługuje prawo wglądu oraz edycji swoich danych, które w procesie składania zamówienia wprowadził do systemu informatycznego sklep delticom.pl, a także możliwość skorzystania ze wszystkich praw wynikających z Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. 

Klient dokonujący zakupu w sklepie wyraża zgodę na przekazanie swojego adresu e - mail do Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz na przetwarzanie przez sklep http://www.oponytanio.pl o raz Grupa Allegro Sp. z o.o., danych osobowych Klienta w celu wypełnienia ankiety z opinią o dokonanej transakcji w Sklepie http://www.oponytanio.pl (zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997) 
 

Regulamin zakupów w formacie PDF 
Regulamin zakupów w formacie PDF, niezbędna jest bezpłatna aplikacja Acrobat Reader

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.

 

Powrót do góry