Wybrane filtry

Budget Opony letnie samochodowe

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Tanie opony letnie

Na rynku można znaleźć dziesiątki, a nawet setki różnego rodzaju opon letnich. Wiele firm oponiarskich proponuje najróżniejsze modele, różniące się użytymi technologiami, rozmiarami oraz przeznaczeniem. Coraz więcej kierowców próbuje znaleźć opcję, która będzie jednocześnie niedroga i solidna. Przy obecnej ilości dostępnych modeli ogumienia zdecydowanie istnieje możliwość znalezienia tanich opon letnich. Jest co najmniej kilkunastu sprawdzonych producentów, którzy specjalizują się w produkcji opon budżetowych. Każdy kierowca może wybrać jeden z wielu polecanych przez klientów i specjalistów modeli i bez obaw użytkować opony przy codziennej jeździe.

Jakie opony wybrać?

Najważniejszym czynnikiem, który powinien być wzięty pod uwagę jest to, że należy kupować tylko opony nowe. Kierowca, który wyposaży swój samochód w opony używane, nigdy nie może mieć pewności, w jaki sposób były użytkowane wcześniej i, co najważniejsze, nie może przewidzieć ich żywotności. Obecnie większość klientów dokonuje zakupu tanich opon online. Przed kupnem warto zapoznać się z ofertą różnych sklepów, aby móc kupić opony najtaniej w sieci. W razie watpliwości konsultanci gotowi są do udzielenia odpowiedzi na wszystkie pytania.

Należy wybierać wśród znanych i sprawdzonych marek klasy ekonomicznej. Czym jest klasa ekonomiczna? Wszystkie opony, znajdujące się na rynku można przydzielić do jednej z 3 klas: ekonomicznej, średniej i premium. Opony klasy ekonomicznej charakteryzują się najbardziej atrakcyjną ceną. Jednak nie trzeba bać się o ich jakość. Obecnie firmy zajmujące się produkcją tanich opon letnich tworzą swoje wyroby w oparciu o sprawdzone rozwiązania technologiczne. Do produkcji opon używane są dobre i mocne materiały, a nad ich powstawaniem czuwają najlepsi specjaliści z branży oponiarskiej. Warto zaznajomić się z ofertą takich marek, jak Sava, Nexen, Zeetex, Dayton czy Dębica. Wyroby tych firm przechodzą okresowo badania testowe, dzięki czemu każdy użytkownik, który zdecyduje się na ich zakup, może być pewien ich jakości.

Jaki wybrać wzór bieżnika?

Opony letnie wyposażone są w jeden z dwóch dostępnych rodzajów bieżnika. Bieżnik kierunkowy podzielony jest na dwie części, w których rowki obwodowe oraz lamele ułożone są równo względem siebie po obu stronach opony. Te rozwiązanie częściej używane jest przy produkcji opon zimowych, gdyż lepiej sprawdza się w trudnych zaśnieżonych warunkach i niskich temperaturach.

Opony letnie najczęściej wyposażone są w asymetryczny wzór bieżnika. Jest on stworzony tak, aby zagwarantować najwyższy stopień przyczepności oraz bezpieczeństwa jazdy. Podobnie jak kierunkowy, bieżnik asymetryczny posiada rowki obwodowe w centralnej części opony. Rowki mają za zadanie sprawne odprowadzanie wody i zanieczyszczeń spod kół. Szerokość, kąt nachylenia oraz ilość rowków jest różna, w zależności od konkretnego modelu opony. Na zewnętrznych częściach opony rozmieszczone są lamele (nacięcia). Dzięki symetrycznemu położeniu lameli na całej powierzchni opony, dodatkowo jest zwiększona przyczepność, w związku z czym żaden kierowca nie musi martwić się o trudności jazdy w trudnych warunkach. Lamele są ułożone tak, żeby opona jak największą częścią swojej powierzchni przylegała do podłoża. Zwiększa to dodatkowo przyczepność i poprawia sterowność pojazdem, zwłaszcza podczas pokonywania trudnych manewrów, takich jak nagłe ostry zakręt czy zmiana pasa. Opony o takiej budowie posiadają skróconą drogę hamowanie, co gra istotną rolę zwłaszcza przy szybkiej jeździe na mokrej drodze.

Porównaj do 4 produktów:

7463
Jeszcze 20 wyników
7463
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry