Wybrane filtry

Opony Dunlop Sport Maxx RT2

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa

Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 2

Opona Dunlop Sport Maxx RT 2 względem swojego poprzednika została ulepszona pod wieloma względami. Jest bardziej precyzyjna podczas jazdy i lepiej reaguje na ruchy kierownicą. Dany model został stworzony głównie dla sportowych aut i kierowców, którzy lubią szybszą jazdę. Nie oznacza to jednak, że gorzej radzi sobie w innych warunkach. Dunlop Sport Maxx RT 2 sprawdzi się również do codziennej jazdy po mieście. Użyte rozwiązania, zwłaszcza nowoczesna, asymetryczna budowa bieżnika będzie idealną opcją przy dynamicznej jeździe.

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy kupowaniu opon letnich jest rodzaj bieżnika. Większość modeli dostępnych na rynku posiada jeden z trzech możliwych bieżników: asymetryczny, symetryczny lub kierunkowy. Najlepszym rozwiązaniem dla opon do jazdy latem jest bieżnik asymetryczny. Składa się on z dwóch różniących się od siebie części: zewnętrznej i wewnętrznej. Wewnętrzna część bieżnika odpowiada za przyczepność na jezdni bez względu na warunki pogodowe. Umiejscowione na niej lamele o określonej szerokości, głębokości oraz kącie nachylenia przylegają do jezdni jak największą powierzchnią opony tak, aby osiągnąć wysoki stopień przyczepności.

Budowa bieżnika a dynamiczna jazda

W części centralnej opony znajdują się rowki obwodowe. To szerokie nacięcia, które odprowadzają wodę oraz zanieczyszczenia spod kół. Ich ilość oraz szerokość uzależniona jest od danego modelu i rozwiązania technologicznego w nim użytego. Rowki te odpowiedzialne są za sprawne osuszanie opony oraz zapobieganie powstawania zjawiska aquaplaningu, które jest jednym z najniebezpieczniejszych podczas deszczowej pogody. Dobre odprowadzanie wody powoduje nie tylko większą kontrolę nad pojazdem, ale również zwiększa znacznie komfort jazdy nie tylko kierowcy, ale także pasażerów.

Zewnętrzna część opony również wyposażona jest w lamele o różnej długości i kącie nachylenia. Równy nacisk na całą powierzchnię opony pomaga uzyskać niższe opory toczenia. Przede wszystkim związane jest to z dłuższą żywotnością opony, co daje możliwość jazdy przez wiele sezonów. Opony bez względu na stopień zużycia zachowują swoje właściwości. Niskie opory toczenia to również mniejszy hałas w kabinie pojazdu. Wpływają także na mniejsze zużycie paliwa, w związku z czym wydzielają mniej dwutlenku węgla do atmosfery. Są nie tylko oszczędne, ale również ekologiczne.

Cena Dunlop Sport Maxx RT 2

Model Dunlop Sport Maxx RT 2 opracowywany był przez specjalistów ponad 2 lata. Kilka tysięcy testów, które przeszedł świadczą o tym, że opona jest doskonałą alternatywą dla osobowych samochodów sportowych. Rozmiary Dunlop Sport Maxx RT 2 są szeroko dostępne. Nie należy ona niestety do najtańszych. Innowacje technologiczne, stworzone przez najlepszych projektantów Dunlop mają swoją cenę. W zamian za nią otrzymujesz jednak najlepszej jakości materiały oraz najwyższe możliwe osiągi. Dunlop to marka, produkująca ogumienie klasy Premium. To najwyższa klasa, której produkty tworzone są dla najbardziej wymagających kierowców. Dunlop tworzy opony już ponad 100 lat. Tak wielkie doświadczenie sprawiło, że ma swoich zwolenników w wielu krajach Europy i nie tylko. Kup Dunlop Sport Maxx RT 2 i sprawdź jego właściwości.

Porównaj do 4 produktów:

131
Jeszcze 20 wyników
131
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry