Wybrane filtry

Opony Cooper Discoverer S/T Maxx

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Kategoria cenowa

Opony letnie terenowe Cooper Discoverer S/T Maxx

Cooper Discoverer S/T Maxx to opony letnie, przeznaczone do pojazdów o większej mocy silnika, tych typu SUV i z napędem na 4 koła. Opony dostępne są w kilku najpopularniejszych rozmiarach. Ogumienie dla samochodów z napędem na 4 koła musi spełniać nie tylko podstawowe warunki opon osobowych letnich, ale również potrzeby opon terenowych. Musza być wytrzymałe na uszkodzenia, odporne na większe obciążenie, a jednocześnie mieć dobrą przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni.

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze opon letnich należy położyć nacisk na kilka czynników, takich jak rzeźba bieżnik, stopień przyczepności czy materiał, z jakiego opony zostały stworzone. Cooper Discoverer S/T Maxx posiada symetryczny bieżnik, który podzielony jest na 2 równe części. W centrum opony znajdują się rowki wzdłużne, których zadaniem jest odprowadzanie wody i zanieczyszczeń spod czoła opony. Tym samym zapobiegają one powstawaniu zjawiska aquaplaningu i wpadaniu w poślizg na mokrej drodze. Na całej powierzchni opon rozmieszczone są lamele. Są to nacięcia o różnej głębokości, szerokości i kierunku nachylenia, których zadaniem jest utrzymanie dobrej przyczepności.

Cooper Discoverer S/T Maxx zostało zaprojektowane na bazie określonej mieszanki gum, odpornej na zmiany pogodowe i duże amplitudy temperatur. Udało się rozłożyć nacisk pojazdu na opony równomiernie, dzięki czemu zredukowane zostały opory toczenia. Niskie opory toczenia oznaczają zmniejszenie spalania paliwa oraz mniejsze wydzielanie dwutlenku węgla, dzięki czemu można powiedzieć, że są to opony sprzyjające ekologii. Zmniejszenie tarcia opon to również zredukowany hałas ich pracy nie tylko na zewnątrz, ale i w kabinie.

Cena Cooper Discoverer S/T Maxx

Dany model to opona klasy średniej. Amerykańska marka Cooper specjalizuje się w produkcji opon właśnie z tej półki, gdyż są one najczęściej wybierane przez kierowców. Skłania ich do tego głównie odpowiedni stosunek jakości do ceny i gwarancja dobrych osiągów na każdych rodzaju nawierzchni.

Porównaj do 4 produktów:

18
18
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry