Wybrane filtry

Opony Continental Contact Speed

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Marka


Sprzedawca

Opony rowerowe Continental Contact Speed

Wybór opony rowerowej to ważna sprawa, zwłaszcza gdy często go używamy i potrzebujemy czegoś, idealnie dostosowanego do naszych potrzeb i oczekiwań. Jeśli szukamy opony do jazdy w terenie, powinna być ona stworzona przy użyciu wzmocnionej konstrukcji, aby była odporna na zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne. Jeśli jednak rozglądamy się za oponą, której przeznaczenie ma być do jazdy po mieście, warto zwrócić uwagę na to, aby wybrać model lekki, taki, który spowoduje, że jazda będzie bardziej przyjemna i mniej męcząca.

To właśnie taką oponą jest Continental Contact Speed. Opona ta osiągnęła ogromną popularność i już dotychczas jest jedną z najczęściej ywbieranych opon do codziennej jazdy. Mówi się o niej nawet, że jest to ulubiona opcja kurierów, którzy przecież przemieszczają się rowerem codziennie, pokonując tym samym wiele kilometrów. Komfort i wygoda gra więc w tym przypadku podstawową rolę.

Szybkie i bezpieczne poruszanie się

Już sama nazwa opony Continental Contact Speed wskazuje na jej największy walor. Oponę tę wybierają w większej części użytkownicy, którym zależy na szybkim poruszaniu się. Jej specyficzna budowa daje taką możliwość, co sprawia, że jest tak chętnie wybieranym produktem wśród rowerzystów. Opona charakteryzuje się doskonałym stopniem przyczepności na asfalcie. KOlejnym jej atutem są niskie opory toczenia. To bardzo ważny czynnik, gdyż wpływa przede wszystkim na ścieralność opon. Niska ścieralność daje możliwość szybszego poruszania się po drodze. Niska ścieralność oznacza również dłuższą żywotność i to, że użytkownik będzie mógł cieszyć się jej właściwościami przez wiele kilometrów. Niskie opory toczenia powodują również zmniejszenie hałasu, spowodowanego tarciem opony o podłoże.

Opona Continental Contact Speed nie jest przeznaczona do jazdy w teren. To typowy model do jazdy po mieście. Zapewni lekką i płynną jazdę. Opona jest często wybierana przez kurierów, gdyż pozwala na sprawne poruszanie się między samochodami i zapewnia świetny poziom jazdy Alleycat. Opona jest stworzona z mieszanki nowoczesnej technologii, dzięki czemu odporna jest na przebicia i inne uszkodzenia. Jest to ważne zwłaszcza przez dużą ilość niemiłych niespodzianek, które mogą nas spotkać na miejskiej drodze.

Nowoczesne technologie w oponie rowerowej

Opona została stworzona przy użyciu podwójnej nylonowej tkaniny Double Breaker Safety System. Są dodatkowo wzmocnione Kevlarem. Opony, w których wykorzystuje się taki system są cienkie, co pozwala na szybką jazdę bez zbędnego oporu. Opony są elastyczne praktycznie w każdych warunkach, nadają się świetnie na różne warunki pogodowe, panujące na codzień. Opona posiada również system ECO, używany także w oponach samochodowych marki Continental. Dzięki niemu opona jedzie lekko, praktycznie się toczy, co wymaga mniej siły od rowerzysty.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w Continental Contact Speed?

Opona jest wytrzymała dzięki użytemu przy produkcji potrójnemu oplotowi 3/180. Dzięki niemu opona zachowuje swoje właściwości i kształt podczas całego okresu eksploatacji. Jest to typowa opona miejsca, stworzona z myślą o jeździe na asfalcie oraz betonie a także innych, dobre utwardzonych drogach. Sprawdzi się w każdych warunkach, zarówno w suche, jak i deszczowe dni. Posiada drutową stopkę i ochronę odporną na przebicia. Opona dostępna jest w kilku wersjach, z klasycznym bokiem oraz wersja z paskiem odblaskowym dla tych, którzy chcą pozostawać dobrze widoczni nawet po zmroku.

Porównaj do 4 produktów:

5
5
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry