Wybrane filtry

Opony Barum Polaris 3

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Konstrukcja

Kategoria cenowa

Opony zimowe Barum Polaris 3

Dobór opon zimowych to nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych kierowców. Opony zimowe powinny być, przede wszystkim odporne na warunki atmosferyczne, panujące w różnych klimatach. Oprócz tego materiał, z którego zostały wykonane musi charakteryzować się wytrzymałością i nie twardnieć w przypadku nagłego spadku temperatury. Opony zimowe mają również za zadanie utrzymywać wysoki stopień przyczepności zarówno na suchej, jak i mokrej, oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, należy wybrać oponę, która najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. W tym celu warto określić klimat i warunki panujące w miejscu, w którym najwięcej czasu zimą spędzamy za kierownicą. Barum Polaris 3 to opony zimowe, przeznaczone do aut osobowych średniej i wysokiej klasy. Opony posiadają dodatkowe wzmocnienie, dzięki którym jazda jest bezpieczniejsza i bardziej komfortowa nie tylko dla kierowcy, ale również dla pasażerów.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Dany model posiada symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake)., który jest bardzo ważnym elementem opon zimowych. Oznacza on, że dany model przeszedł odpowiednie testy, w których otrzymał pozytywne oceny. Testy te miały miejsce na drodze ośnieżonej i dotyczyły przyczepności opon. Symbol oznacza, że opony spełniają wymogi Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego, tym samym są bezpieczne, a pokonywanie na nich manewrów, takich jak nagłe hamowanie, zmiana pasa lub wchodzenie w ostre zakręty jest pewniejsze i stabilniejsze.

Opony mają dobrą trakcję dzięki zastosowaniu odpowiednich lameli. Lamele są to nacięcia, znajdujące się na całej nawierzchni opony. Mają one różną głębokość, szerokość oraz kąt nachylenia, w zależności od zapotrzebowań konkretnego modelu. Barum Polaris 3 posiada gęstą siatkę lameli, których ostre krawędzie dosłownie «wgryzają się» w śnieg. Tym samym powodują tarcie pomiędzy oponą i podłożeń, ulepszając trakcję i panowanie nad samochodem. Opony delikatniej reagują na każdy ruch kierownicą, dzięki czemu kierowca czuje się pewniej. Zastosowane rowki szybko osuszają oponę i pozwalają kontynuować bezpieczną jazdę.

Barum Polaris 3 stworzone zostały ze specjalnie dobranej mieszanki gumowej, która odporna jest na zimowe warunki i nagłą zmianę temperatur. Sprawdza się dobrze na drodze suchej, jak i mokrej lub ośnieżonej i nie twardnieje w niskich temperaturach. Opony posiadają kierunkowy wzór bieżnika, najczęściej stosowany w przypadku ogumienia zimowego. Posiada on rowki w kształcie litery «V», czyli tak zwaną jodełkę. Jest ona zwrócona do kierunku jazdy, co daje dodatkowo wysoki stopień przyczepności, tak ważny w przypadku opon zimowych. Rowki wzdłużne, znajdujące się bliżej centralnej części opony są odpowiedzialne za odprowadzanie wody, błota pośniegowego oraz śniegu spod czoła opony. Jest to tym bardziej ważne, gdyż zapobiega powstawaniu zjawiska aquaplaningu, a co za nim idzie, wpadania w poślizg na mokrej nawierzchni.

Ile kosztuje Barum Polaris 3?

Barum to marka, która wchodzi w skład koncernu Continental. Jest to ogumienie klasy ekonomicznej, co oznacza, że posiada atrakcyjną cenę. Jest najczęściej wybierane przez osoby, które nie posiadają na ogumienie zimowe dużego budżetu. Jednocześnie charakteryzują się one dobrymi osiągami i zadowalającymi właściwościami, dzięki czemu jazda na nich jest pewna i bezpieczna.

Porównaj do 4 produktów:

5
5
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry