Wybrane filtry

Opony 235 65 R17

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony samochodowe 235 r17 65

Opony r17 235x65 t specyficzne ogumienie, montowane głównie w samochodach sportowych o większej mocy silnika. Odpowiednie dobranie opony do masy oraz mocy samochodu jest bardzo istotne, gdyż wpływa na przyczepność, a co za tym idzie trakcję. Dobry stosunek masy opon do masy pojazdu do również ograniczenie oporów toczenia. Niskie opory toczenia oznaczają nie tylko mniejsze spalanie paliwa, ale także mniejsze tarcie, co znacznie wydłuża żywotność opony i pozwala cieszyć się ich właściwościami podczas całego okresu eksploatacji. Warto wybierać rozmiar fabryczny opon, rekomendowany do danego modelu pojazdu, gdyż pozwoli to na wydobycie najlepszych osiągów podczas jazdy.

Jak dobrać oponę?

Oprócz rozmiaru warto również zwrócić uwagę na rzeźbę bieżnika. Opony zimowe najlepiej sprawują się z bieżnikiem kierunkowym (z rowkami w kształcie litery V) lub bieżnikiem symetrycznym. Podzielony jest on na dwie równe części, a na całej powierzchni opony znajdują się rowki (lamele) o różnej grubości oraz szerokości, odpowiadające za utrzymanie odpowiedniego poziomu przyczepności na każdym rodzaju nawierzchni, zarówno na mokrej, jak i suchej drodze.

Drugim rodzajem jest bieżnik asymetryczny. Taką rzeźbę najczęściej stosuje się w oponach letnich. Bieżnik asymetryczny podzielony jest na dwie części. Część zewnętrzna odpowiada za przyczepność dzięki rozmieszczonym nierównomiernie lamelom. Część wewnętrzna ma za zadanie utrzymać odpowiednią trakcję oraz zbierać pojawiające się zanieczyszczenia. Szerokie rowki obwodowe odprowadzają wodę spod czoła opony, tym samym sprawnie je osuszając i zapobiegając powstawaniu zjawiska aquaplaningu i wpadaniu w poślizg.

Tanie i dobre opony - mit czy prawda?

Opony klasy średniej charakteryzują się najepszym stosunkiem ceny do jakości. Korzystają z nowoczesnych rozwiązań, stosowanych w oponach klasy Premium, dzięki czemu posiadają dobre właściwości i tworzone są z najlepszych materiałów na rynku. Ciekawą opcją w rozmiarze 235x65 r17 będą Hankook Winter i*cept evo3 X. Te opony zimowe przeznaczone są do samochodów o większej mocy silnika, mają masywną budowę, dodatkowo wzmocnioną na wypadek wszelkich uszkodzeń mechanicznych. Mimo swojej dosyć gabarytowej budowy opony prowadzi się wygodnie i lekko, nawet przy większych prędkościach. Wąskie kanały i nacięcia odprowadzają wodę i pozwalają utrzymać wysoki stopień przyczepności, nawet na ośnieżonej drodze. Szerokie rowki obwodowe za to odprowadzają błoto i zanieczyszczenia, tym samym gwarantując bezpieczeństwo i wygodę jazdy.

Porównaj do 4 produktów:

432
Jeszcze 20 wyników
432
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry