Wybrane filtry

Opony 215 70 R16

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony samochodowe 215 r16 70

W zależności o tego, jaki rozmiar opony zostanie zainstalowany w danym modelu samochodu zależeć będzie nie tylko trakcja, ale całość użytkowania pojazdu oraz komfort jazdy. Szerokie opony o rozmiarze 215x70 r16 nadają się doskonale do samochodów z nieco większą mocą silnika. Ich szersza budowa pozwala na bezpieczniejszą jazdę w terenie, na drogach nieasfaltowych, obfitujących w przeszkody w postaci kamieni lub korzeni. Takie opony na ogół są zaprojektowane w oparciu o wzmocnioną konstrukcję, często szersze klocki, które dodatkowo wspomagają jazdę po niewygodnym terenie.

Czy warto inwestować w tanie opony?

Opinia, że to co tanie jest jednocześnie słabej jakości wcale nie ma przełożenia na rzeczywistość. Obecnie na rynku istnieje ogromny popyta na ogumienie w niskiej cenie, w związku z czym wiele firm zdecydowało się na tworzenie właśnie takich produktów. Duża część z nich należy do wielkich światowych koncernów i produkuje swoje towary w oparciu o nowoczesne i sprawdzone technologie opon z najwyższej półki. Dzięki temu można mieć pewność, że opona klasy ekonomicznej sprawdzi się w warunkach dla niej przeznaczonych i poradzi sobie dobrze w trakcie codziennej jazdy.

Jedną z tańszych, tym nie mniej ciekawszych opcji dla samochodów o większej mocy silnika będą Imperial Snowdragon SUV. To opony przeznaczone do samochodów osobowych z napędem na 4 koła. Te opony zimowe posiadają symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake), który zapewnia dobrą przyczepność nawet na śniegu. Mieszanka gumowa, na bazie której powstała opona pozwala zachować jej wszystkie właściwości nawet w niskich temperaturach. Symetryczny bieżnik jest podzielony na dwie równe części. Lamele na całej powierzchni opony dbają o odpowiednią przyczepność, za to szerokie rowki obwodowe w centralnej części opony odprowadzają błoto pośniegowe oraz wodę, szybko osuszając koło.

Dla bardziej wymagających kierowców

Ci, którzy chcą kupić opony z najwyższej półki powinni rozważyć model Pirelli Scorpion Winter Ta opona zimowa to jeden z liderów na rynku oponiarskim, zdobyła najwyższe noty na testach z wielu sezonów. Kierunkowy bieżnik to najlepszy wybór w oponach zimowych, gdyż pozwala utrzymać dobrą przyczepność nawet na śniegu i lodzie, zachowując przy tym krótką drogę hamowania. Odpowiednie ułożenie rowków i nacięć pomaga utrzymać odpowiednią trakcję i zapobiega powstawaniu poślizgów podczas wykonywania takich manewrów, jak nagłe hamowanie.

Porównaj do 4 produktów:

281
Jeszcze 20 wyników
281
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry