Wybrane filtry

Opony 195 55 R16

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony samochodowe 195 r16 55

195x5516 to popularny rozmiar opon samochodowych. Większość z nich montowana jest do aut osobowych średniej klasy oraz niewielkich rozmiarów. Ten niewielki rozmiar opon sprawdza się dobrze głównie podczas codziennej jazdy po mieście. Mała powierzchnia oznacza mniejszą powierzchnię tarcia o nawierzchnię. Przekłada się to na mniejsze opory toczenia, które znacznie wpływają na eksploatację pojazdu. Niskie opory toczenia to, przede wszystkim dłuższa żywotność ogumienia. Dodatkowo minimalizuje wydzielanie CO2 do atmosfery, a co za tym idzie nadmierne spalanie paliwa. Można więc powiedzieć, że opony o niewielkich rozmiarach są ekologiczne.

Warto dobierać opony według rekomendacji producenta. Nie bez powodu zdecydował się on właśnie na 195 r16 55, jeśli tak jest napisane. Opona taka gwarantuje wydobycie największych osiągów z pojazdu. Jeśli jednak mamy szczególne potrzeby, wymagające niestandardowego rozmiaru opon, warto dobrać je zgodnie z planowanym przeznaczeniem użytkowania pojazdu. Jeśli ma on służyć do wycieczek za miasto do jazdy po drogach nieasfaltowych, warto kupić opony dodatkowo wzmocnione, aby poradziły sobie z przeszkodami, napotkanymi na drodze.

Tanie opony 195 r16 55

Wielu kierowców nie posiada dużego budżetu na kupno opon i szukają czegoś, co jednocześnie nie uderzy w ich kieszeń, ale także będzie w stosunkowo dobrej jakości. Doskonałym wyborem w takim wypadku będzie model Zeetex WP1000. To opona zimowa klasy ekonomicznej, charakteryzująca się niską ceną i dobrymi osiągami. Opona dobrze radzi sobie na każdej nawierzchni, również na śniegu. Lamele 3D, umiejscowione na całej powierzchni opony sprawnie odprowadzają wodę, nie doprowadzając do powstania zjawiska aquaplaningu. Opona posiada wysoki stopień styku z nawierzchnią, co umożliwia jej dobrą trakcję, a tym samym wydłuża jej zużycie. Sprawia to, że każdy użytkownik może cieszyć się je właściwościami przez długi okres eksploatacji. Opony Zeetex są produkowane w Emiratach Arabskich. To ciekawy produkt na rynku europejskim, który łączy w sobie niską cenę z nowoczesnymi technologiami, używanymi przy produkcji opon klasy Premium.

Stabilność i bezpieczeństwo

Wśród innych ciekawych opcji opon w rozmiarze 195 na r16 na 55 warto zaznaczyć wyroby firmy Nokian. To opony klasy średniej, które charakteryzuje najlepszy stosunek ceny do jakości. WR D4 to opona zimowa, przeznaczona do samochodów osobowych. Posiada dodatkowo wzmocnioną konstrukcję co sprawia, że świetnie sprawdzi się nie tylko w mieście, ale i w trakcie dalszych podróży. To połączenie opony o niewielkim rozmiarze z dużą wytrzymałością to świetne rozwiązanie technologiczne, które pozwala zaoszczędzić również na spalanym paliwie. Dzięki swojej budowie i rzeźbie bieżnika, bogatej w asymetrycznie usytuowane lamele opona radzi sobie zarówno na drogach zaśnieżonych, jak i suchych.

Porównaj do 4 produktów:

713
Jeszcze 20 wyników
713
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry