Wybrane filtry

Opony 195 55 R15

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony samochodowe 195 r15 55

Przed kupnem opon warto zastanowić się i wziąć pod uwagę kilka faktów, które pomogą w wyborze odpowiedniego ogumienia. Jeśli szukamy rozmiaru 195x55 r15 to warto wybrać taki model, który najbardziej odpowiada oczekiwaniom. Rodzaj budowy opony należy dobierać przede wszystkim według przeznaczenia. Jeśli ma ona służyć głównie do codziennego użytku na trasie praca - dom to warto kupić oponę lekką i o mniejszym rozmiarze, która doskonale poradzi sobie w miejskim ruchu a jednocześnie zużyje mniej energii, wolniej się zetrze oraz będzie emitować mniej zanieczyszczeń do atmosfery.

Rozmiar opony należy dobierać do gabarytów samochody. Warto celować w rozmiar, podany przez producenta do opon fabrycznych. Nie bez powodu został on określony właśnie taki. Projektanci danego modelu pojazdu dobrali najbardziej optymalny rozmiar, który pozwoli wyciągnąć z samochodu jego maksymalne osiągi przy jednocześnie maksymalnie długiej żywotności. Im mniejsze opory toczenia tym mniejsze tarcie, co za tym idzie opona zużywa się wolniej i pozwala właścicielowi samochodu cieszyć się swoimi właściwościami niejeden sezon.

Czy tanie opony zapewnią bezpieczeństwo?

Wielu kierowców nie chce wydawać horrendalnych sum na zakup nowego ogumienia. Dla takich klientów stworzono rząd opon klasy ekonomicznej. Wyroby z tej półki mają atrakcyjna cenę, oferują także zadowalającą jakość zarówno pod względem technicznym, jak i eksploatacyjnym. Na rynku jest wiele marek, które zajmują się produkcją opon ekonomicznych, wykorzystując tym samym rozwiązania technologiczne, zaczerpnięte od największych koncernów oponiarskich, zajmujących się produkcją opon Premium.

Ciekawym rozwiązaniem ekonomicznej opony 195x55x15 będzie model Viking WinTech. To opona zimowa, przeznaczona do samochodów osobowych. Dużym plusem jest fakt, że opona posiada symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake). Oznacza to, że przeszła z sukcesem testy na przyczepność i spełnia w tej dziedzinie normy Unii Europejskiej dla opon zimowych. Opona ma stosunkowo niskie opory toczenia oraz dobrze radzi sobie z hamowaniem na pokrytej śniegiem drodze. Specyficzna budowa rzeźby pozwala na dobrą trakcję, dzięki czemu auto dobrze i sprawnie reaguje na ruchy kierownicą. Jest to zwłaszcza przydatne podczas wykonywania nagłych manewrów, jak zmiana pasa lub ostre hamowanie.

Rzeźba bieżnika - co oznacza?

Rzeźba bieżnika to sposób rzeźbienia opony. Najlepszym rozwiązaniem dla opon zimowych jest bieżnik symetryczny lub kierunkowy (w kształcie litery V). Bieżnik asymetryczny sprawdzi się za to doskonale w przypadku opon letnich. Każda opona podzielona jest na dwie części. Część zewnętrzna odpowiada za przyczepność oraz dobre prowadzenie pojazdu, za co odpowiedzialne są nacięcia (lamele) na całej jej powierzchni. Część wewnętrzna za to dba o odprowadzanie wody oraz zanieczyszczeń spod czoła opony. Rowki obwodowe w części centralnej odprowadzają wodę, nie pozwalając na wpadnięcie w poślizg.

Porównaj do 4 produktów:

410
Jeszcze 20 wyników
410
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry